مشعل پارالمپیک بالاخره به لندن رسید

به روز شده:  10:50 گرينويچ - چهارشنبه 29 اوت 2012 - 08 شهریور 1391

مشعل ابتدا به معبد هندو در شمال لندن حمل شد

هزاران نفر در خیابان های لندن جمع شده اند تا از حاملان مشعل پارالمپیک استقبال کنند و شاهد مراسم افتتاحیه این بازی ها باشند.

ملکه بریتانیا همراه با دوک و دوشس کمبریج (شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون همسرش) در مراسم افتتاحیه که قرار است ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه به وقت گرینویچ آغاز شود، حضور خواهند داشت.

مشعل شب گذشته، سه شنبه ۲۸ اوت سفر نهایی خود را از استوک مندویل در جنوب انگلستان آغاز کرد و پیش از رسیدن به لندن از شهرهای مختلف عبور کرد.

مردم همچنین در طول شب گذشته در خیابان ها و میادین اصلی شهرها جمع شدند تا حاملان را در طول راه نیز تشویق کنند.

مشعل که توسط ۵۸۰ نفر حمل می شود ابتدا از پله های اولین معبد هندو (سوامینارایان مندیر) در شمال لندن، در منطقه برنت، بالا برده شد. در آنجا حدود ساعت ۸:۳۰ دقیقه به وقت گرینیچ یک مشعل روشن شد.

بری گاردینر، عضو پارلمان و نماینده منطقه برنت گفت: "لحظه بسیار ویژه ای بود. از ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح منتظر بودیم و دچار شور و هیجان زیادی شدیم."

مشعل در طول راه و پیش از رسیدن به دهکده المپیک قرار است به چند نقطه مهم و دیدنی دیگر از جمله زمین کریکت لردز، چهار راه ابی رود (Abby Road) که گروه بیتل ها آن را معروف کرد و به باغ وحش لندن نیز حمل شود.

همچنین قرار است مشعل به میدان ترافالگار حمل شود که در آنجا توسط چند تن از ورزشکاران از جمله مایکل واتسون، بوکسور سابق، و کریس هولمز شناگر پارالمپیک حمل شود.

پیش از این، چهار گروه متشکل از ورزشکاران معلول، کوهنوردان و جوانان پیشاهنگ به بلندترین نقاط انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی صعود کردند تا به مناسبت آغاز بازی ها ۴ مشعل روشن کنند.

این مشعل ها پس از سفر به چهار پایتخت در بریتانیا، روز گذشته به استوک مندویل در جنوب انگلستان حمل شدند.

شبکه ۴ تلویزیون بریتانیا (Channel ۴) دارای حق پخش مسابقات پارالمپیک لندن ۲۰۱۲ است و وعده داده است که بیش از ۵۰۰ ساعت از این رویداد مهم ورزشی را پوشش دهد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.