آنچه گذشت
اخبار پارالمپیک لندن، ۳۰ اوت

به روز شده:  17:33 گرينويچ - پنج شنبه 30 اوت 2012 - 09 شهریور 1391
برای آگاه شدن از تازه ترین تحولات، این صفحه را ریفرش کنید یا جاوا اسکریپت را فعال کنید
 1. شاهین ایزدی در شنای 200 متر مختلط مردان با زمان 2:28.51 در گروه خود هفتم شد

   

 2. حسن جانفشان در تنیس روی میز انفرادی مردان در مقابل کیم یونگ موک از کره جنوبی شکست خورد

 3. سعید رحمتی در جودوی دسته 66- کیلوگرم مردان نتیجه مبارزه را در مقابل مارکوس فالکون از ونزوئلا واگذار کرد. فالکون هم مبارزه بعدی خود را به حریف اسپانیایی باخت و در نتیجه سعید رحمتی شانس رقابت در گروه بازندگان برای کسب مدال برنز را از دست داد.

 4. تیم گلبال مردان ایران از ساعت 13:45 به وقت لندن (17:15 به وقت تهران) در مقابل تیم چین به میدان می رود

 5. ابراهیم رنجبر از ایران در دور مقدماتی مسابقات تیراندازی با کمان انفرادی مردان از روی ویلچر با 648 امتیاز در میان 24 نفر دوم شد. رهام شهابی‌پور هم با 603 امتیاز در رتبه هفتم قرار گرفت.

 6. امین علیخانی نژاد از ایران در دور مقدماتی تیراندازی با کمان ایستاده انفرادی مردان در میان 24 نفر هجدهم شد و به دور بعد که حذفی است راه یافت

 7. تیم ایران در مرحله رتبه بندی مسابقات تیراندازی با کمان مردان در میان ده تیم چهارم شد

 8. خبر فوری

  گلبال

  تیم گلبال مردان ایران موفق شد با نتیجه 9 بر 5 تیم چین را شکست دهد

 9. خبر فوری

  نخستین مدال‌ها

  سوئیپینگ ژانگ از چین نخستین مدال طلای پارالمپیک لندن را تصاحب کرد. او در رشته تیراندازی ایستاده با تفنگ بادی از فاصله 10 متر زنان طلا گرفت. مانوئلا اشمرموند از آلمان و ناتالی اسمیث از استرالیا به ترتیب نقره و برنز گرفتند.

 10. راضیه شیرمحمدی از ایران در تیراندازی با کمان ایستاده انفرادی زنان با کسب 552 امتیاز در بین 19 نفر پنجم و زهرا جوانمرد با کسب 481 امتیاز پانزدهم شد

 11. خبر فوری

  رکورد شکنی تیرانداز ایرانی

  زهرا نعمتی از ایران در دور مقدماتی تیراندازی با کمان از روی ویلچر انفرادی زنان با کسب 613 امتیاز رکورد پارالمپیک را شکست و بین 20 نفر اول شد. رکورد جهانی این رشته هم که 622 امتیاز است به خانم نعمتی تعلق دارد.

 12. تیم زنان تیراندازی با کمان ایران در دور مقدماتی با کسب 1646 امتیاز در بین هفت تیم شرکت کننده در مسابقات پارالمپیک لندن دوم شد. چین با کسب 1714 در رتبه اول است.

 13. سینی زنگ از چین مدال طلای دوچرخه سواری تعقیبی زنان (c1-2-3) را گرفت. مدال های نقره و برنز به ورزشکارانی از استرالیا و آمریکا رسید.

 14. سوزان پاول از استرالیا مدال طلای دوچرخه سواری انفرادی تعقیبی زنان (c4) را تصاحب کرد. دوچرخه سوارانی از آمریکا و استرالیا نقره و برنز گرفتند.

 15. سارا استوری بریتانیایی در دوچرخه سواری تعقیبی انفرادی زنان (C5) طلا گرفت. یک لهستانی و یک نیوزلندی نقره و برنز گرفتند.

 16. کیران مودرا، دوچرخه سوار نابینای استرالیایی با هدایت اسکات مکفی به مدال طلای دوچرخه سواری تعقیبی انفرادی مردان (B) دست یافت. یک استرالیایی دیگر و یک اسپانیایی نقره و برنز گرفتند.

 17. یو لی ژانگ از چین مدال طلای دوچرخه سواری تایم تریل یک کیلومتر انفرادی مردان (C1-2-3) را به دست آورد. نقره و برنز به ورزشکارانی از بریتانیا و آلمان رسید.

 18. یاکوبو آدسوکان از نیجریه با شکستن رکورد جهان موفق شد به مدال طلای وزنه برداری دسته 48- کیلوگرم مردان پارالمپیک دست یابد. ورزشکاران روسیه و مصر دوم و سوم شدند.

 19. مدال طلای تیراندازی با تپانچه بادی (SH1) از فاصله 10متر مردان (P1) به سیکیون پارک از کره جنوبی رسید. کورهان یامک از ترکیه دوم شد و جوهی لی از کره جنوبی سوم.

 20. تیم ایران در گلبال مردان پارالمپیک نخستین مسابقه خود را در مقابل چین برد

 21. مسابقه تیم های والیبال نشسته ایران و روآندا در حالی که ایران دو گیم نخست را به نفع خود به پایان رسانده در حال جریان است

   

 22. خبر فوری

  تیم والیبال نشسته ایران در نخستین دیدار خود توانست به راحتی حریف خود را شکست دهد و با نتیجه قاطع 3 بر صفر مقابل تیم رواندا پیروز شود

 23. در مسابقات بسکتبال با ویلچر هم اکنون مکزیک و چین در حال رقابت اند و مکزیک با نتیجه 39 بر 31 به برتری خود ادامه می دهد

 24. تیم والیبال نشسته ایران در برابر روآندا

 25. مسابقه بسکتبال با ویلچر زنان میان مکزیک و چین در نهایت با نتیجه 56 بر 43 به نفع زنان چینی به پایان رسید

 26. در اینجا گزارش امروز وبسایت بی بی سی فارسی از مسابقات پاراالمپیک لندن به پایان می رسد. لطفا فردا هم با ما باشید تا از تازه ترین نتایج ورزشکاران ایرانی و جدول کسب مدال ها مطلع شوید.

   

نکات مهم

به روز شده: 30 اوت 2012
 • زهرا نعمتی از ایران در دور مقدماتی تیراندازی با کمان ازروی ویلچر انفرادی زنان با کسب 613 امتیاز رکورد پارالمپیک را شکست
 • تیم گلبال مردان ایران در نخستین مسابقه خود تیم چین را شکست داد
 • تیم والیبال نشسته ایران 3-0 بر رواندا پیروز شد

ورزشکاران ایرانی حاضر در رقابت‌های امروز:

 • ابراهیم رنجبر در تیراندازی با کمان انفرادی مردان
 • رهام شهابی پور در تیراندازی با کمان انفرادی مردان
 • امین علیجانی نژاد در تیراندازی با کمان ایستاده انفرادی مردان
 • زهرا نعمتی در تیراندازی با کمان انفرادی زنان
 • زهرا جوانمرد در تیراندازی با کمان ایستاده انفرادی زنان
 • راضیه شیرمحمدی در تیراندازی با کمان ایستاده انفرادی زنان
 • سعید رحمتی در دسته 66- کیلوگرم جودوی مردان
 • شاهین ایزدیار در شنای 200 متر مختلط مردان
 • حسن جانفشان در تنیس روی میز انفرادی مردان

حضور ایران در ورزشهای تیمی:

 • تیم گلبال مردان ایران در مقابل تیم چین رقابت می‌کند
 • تیم والیبال نشسته مردان ایران در مقابل تیم رواندا مسابقه می‌دهد
 • تیم تیراندازی با کمان مردان و زنان ایران در رقابت‌های امروز حضور دارند

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.