قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا؛ رئال همگروه با سیتی و آژاکس

به روز شده:  17:28 گرينويچ - پنج شنبه 30 اوت 2012 - 09 شهریور 1391

رئال مادرید، موفق‌ترین تیم تاریخ فوتبال اسپانیا که ۹ بار به مقام قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا دست یافته است، در گروه D موسوم به "گروه مرگ" در کنار منچستر سیتی، قهرمان لیگ برتر انگلستان، بوروسیا دورتموند قهرمان آلمان و آژاکس قهرمان هلند قرار گرفته است.

قرعه کشی رقابت های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در مونت کارلو (جنوب فرانسه) در ساعت ۵:۳۰ به وقت گرینویچ به پایان رسید و سی و دو تیم راه یافته به مرحله نهایی این رقابت ها در ۸ گروه چهار تیمی تقسیم شدند.

چلسی که در فصل پیش قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد و ۴۷ میلیون و پانصدهزار پوند جایزه نقدی دریافت کرد، اکنون در قرعه کشی در گروه E قرار گرفته و باید با حریفانی چون شاختار دونتسک و یوونتوس و اف سی نورشِلند (اف سی ان) از دانمارک که اولین بار است به لیگ راه یافته، به میدان رود.

گروه بندی لیگ قهرمانان اروپا

گروه A

پورتو، دینامو کی‌یف، پاری سن‌ژرمن، دینامو زاگرب

گروه B

آرسنال، شالکه، المپیاکوس، مون‌پلیه

گروه C

آ ث میلان، زنیت سن پترزبورگ، اندرلشت، مالاگا

گروه D

رئال مادرید، منچستر سیتی، آژاکس، بوروسیا دورتموند

گروه E

چلسی، شاختار دونتسک، یوونتوس، اف سی نورشِلند

گروه F

بایرن مونیخ، والنسیا، لیل، باته بوریسوف

گروه G

بارسلونا، بنفیکا، اسپارتاک مسکو، سلتیک

گروه H

منچستر یونایتد، براگا، گالاتاسرای، کلوژ

بر اساس تقسیم بندی سیدها که از قبل اعلام شده بود تیم‌های چلسی، بایرن‌ مونیخ، ‌بارسلونا، منچستریونایتد، رئال مادرید، آرسنال، پورتو و میلان سرگروه‌های لیگ قهرمانان اروپا هستند و به این ترتیب در دور گروهی با یکدیگر برخورد نخواهند داشت.

حضور یوونتوس در سید سوم جالب به نظر می‌رسد.

یوونتوس از زمانی که در ۲۰۰۶ به جرم فساد و تبانی با داوران به دسته پائین تر سقوط کرد، اولین بار است که اجازه یافته در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا شرکت کند.

بر اساس آیین‌نامه‌های اتحادیه فوتبال اروپا تیم‌هایی از یک کشور امکان قرار گرفتن در یک گروه را نخواهند داشت.

همچنین امتیاز‌هایی که اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) به هر یک از تیم‌ها بر اساس نتایج آنها در سال‌های گذشته اختصاص می‌دهد، جایگاه این تیم‌ها را در گروه های چهارگانه تعیین می‌کند.

آرسنال تنها تیمی است که بدون دستیابی به قهرمانی در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا به سید اول راه می یابد.

این تیم بر اساس عملکرد خوب خود در سال های اخیر در میان سر گروه های لیگ قهرمانان جای گرفته است.

از مجموع ۳۲ تیم حاضر در دسته بندی ها، ۱۲ تیم از قهرمانان سابق لیگ هستند و ۳ تیم برای اولین بار است که به لیگ راه یافته اند.

گروه بندی این ۳۲ تیم بدین ترتیب است:

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.