آنچه گذشت
اخبار پارالمپیک لندن، ۳۱ اوت

به روز شده:  11:57 گرينويچ - جمعه 31 اوت 2012 - 10 شهریور 1391
برای آگاه شدن از تازه ترین تحولات، این صفحه را ریفرش کنید یا جاوا اسکریپت را فعال کنید
 1. از لندن آفتابی به شما سلام می کنیم، امروز با اخبار ورزشکاران ایرانی در بازی های پاراالمپیک با شما هستیم.

 2. در پرتاب دیسک زنان، دسته F35/36 ماریا پومازان از اوکراین مدال طلا گرفت، کیونگ وو و ژیونگو بائو هر دو از چین مدال های نقره و برنز را کسب کردند.

   

 3. امروز تیم فوتبال پنج نفره ایران از ساعت 13:30 به وقت لندن در اولین بازی خود با آرژانین بازی خواهد کرد.

 4. صبح امروز محمد علی شنانی در دسته 73- کیلوگرم جودو، در مقابل دیمیتری سولوی از اوکراین قرار گرفت و ضربه فنی شد.شنانی در صورت فینالیست شدن جودوکار اوکراینی شانس مدال برنز را خواهد داشت.

 5. در دسته 81- کیلوگرم جودو پاراالمپیک، امیر میرحسن نتاج در برابر حریفی از ترکیه به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. او در این مرحله با ژوزه افرون از آرژانتین مبارزه خواهد کرد.

 6. در پرتاب ورزنه مردان دسته F42 تا F44 جکی کریستینسن از نروژ مدال طلا را تصاحب کرد و دارکو کاریچ از صربستان نقره و آلد دیویس از بریتانیا برنز گرفتند.

 7. شاهین ایزد یار،  تنها نماینده ایران در شنای پارالمپیک، صبح امروز در شنای 50 متر مردان، در دسته خود پنجم شد و از راهیابی به فینال این بخش باز ماند.

   

 8. شنای پارالمپیک

  شناگران در گروه های مختلفی بسته به میزان ناتوانی جسمی با هم به رقابت می کنند.

 9. زهرا نعمتی، رکورد دار پارالمپیک، در مرحله یک هشتم نهایی تیراندازی با کمان از روی ویلچر انفرادی زنان 0-6 بر ماریانگلا پرنا از ایتالیا غلبه کرد و به نیمه نهایی راه یافت. او در این مرحله با گیزی گیری سیمن از ترکیه روبرو خواهد شد.

 10. با راهیابی دیمیتری سولوی به یکی از دیدارهای نیمه نهایی وزن 73- جودوی پارالمپیک، علی شنانی شانس کسب مدال برنز را پیدا کرده است، او در نخستین دیدار مقابل مارک پاول بریتانیایی به پیروزی رسید و در صورت پیروزی مقابل حریف ژاپنی به یکی از دیدارهای پایانی مدال برنز راه پیدا می کند.

 11. بازی تیم فوتبال 5 نفره ایران با آرژانتین ار دقایقی پیش آغاز شد.

   

 12. فوتبال پنج نفره در دو زمان 25 دقیقه برگزار می شود.

   

 13. امیر میرحسن نتاج، در وزن 81- کیلوگرم جودو، در مرحله نیمه نهایی در مبارزه با ژوزه افرون شکست خورد و به گروه بازنده ها رفت، او امروز و از ساعت 5 به وقت لندن برای راهیابی به یکی از مسابقه های نهایی برنز باید با حریف روسی مبارزه کند.

 14. ابراهیم رنجبر در مرحله یک هشتم نهایی، مسابقات تیراندازی با کمان انفرادی مردان از روی ویلچر هفت بر یک بر حریف اوکراینی پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد. از سوی دیگر رهام شهاب پور هم در این مرحله شش بر صفر اوزگور اوزن از ترکیه را شکست داد تا هر دو تیرانداز ایرانی در مرحله یک چهارم نهایی با هم مسابقه دهند.

 15. نیمه اول بازی فوتبال 5 نفره ایران و آرژانتین صفر-صفر به پایان رسید، دو تیم پس از ده دقیقه استراحت به زمین باز می گردند.

 16. نیمه دوم بازی فوتبال پنج نفره آرژانتین و ایران آغاز شد، دو تیم در نیمه اول بدون گل مساوی شدند.

 17. سیلو ولو اولین گل را برای آرژانتین به ثمر رساند. نتیجه بازی در آغاز نیمه دوم یک بر صفر به سود آرژانتین است.

 18. ساره جوانمردی با کسب 376 امتیاز و عالیه محمودی با 374 امتیاز در رشته تفنگ 10 متر S2 به مرحله فینال این رشته راه پیدا کردند، فینال این رقابت ها از ساعت 15:15 به وقت لندن برگزار خواهد شد.

 19. ایران در فوتبال 5 نفره، دو بر صفر در مقابل آرژانتین شکست خورد،  تیم ایران در بازی دوم یکشنبه 2 سپتامبر با  اسپانیا بازی خواهد کرد.

 20. در رشته تیراندازی ایستاده با تفنگ بادی از 10 متر SH1، کوپینگ ژانگ از چین مدال طلا گرفت و  مدال های نقره و برنز را مانوئلا شرموند از آلمان و ناتالیا اسمیت از استرالیا تصاحب کردند. در همین رشته ولی در بخش مردان چائو دونگ از کره مدال طلا گرفت، یوانس جاکوبسن از سوئد نقره و ژورف نومایر از آلمان هم نقره گرفتند.

 21. خبر فوری

  نخستین مدال برای ایران

  ساره جوانمردی در رشته تیراندازی با تپانچه بادی از فاصله 10 متر SH1 با کسب 376 امتیاز پس از تیراندازنی از مقدونیه و روسیه در جایگاه سوم ایستاد و مدال برنز گرفت. این اولین مدال ایران در پارالمپیک لندن است. عالیه محمودی دیگر فینالیست ایرانی این رشته هم با کسب 467 امتیاز ششم شد.

 22. بهمن گلبرنژاد نماینده ایران در رشته تایم تریل 1 کیلومتر C4-5T، به مقام هیجدهم رسید، در این رشته دوچرخه سوارانی از اسپانیا، بریتانیا و چین اول تا سوم شدند.

 23. محمد علی شنانی در جودوی 73- کیلوگرم مردان و‎‫ امیر نتاج صلحدار در جودوی 81- کیلوگرم مردان ‎در گروه بازندگان از حریفان خود شکست خوردند و از راه یافتن به مبارزه نهایی برای کسب مدال برنز باز ماندند.

 24. در وزنه برداری دسته 52- مردان کیو فنگ از چین مدال طلا گرفت و وزنه بردارانی از نیجریه و روسیه مدال های نقره و برنز را تصاحب کردند، از سوی دیگر در دسته 44- کیلوگرم زنان ایوری نکوری از نیجریه مدال طلا و وزنه بردارانی از ترکیه و اوکراین هم نقره و برنز گرفتند.

 25. تیم گلبال ایران در دومین بازی خود در گروه دوم بازی‌ها از ساعت 19:45 به وقت لندن با کانادا روبرو خواهد شد.

 26. جواد فلفلی سرمربی تیم فوتبال پنج نفره ایران در مورد باخت مقابل آرژانتین در اولین بازی به خبرگزاری مهر گفته است:": ما شناخت خوبی از آرژانتین نداشتیم، چراکه آخرین فیلمی که از این تیم به دست‌مان رسید مربوط به یک سال و نیم سال پیش بود، به همین منظور نتوانستیم با آنالیز دقیق مقابل این تیم به میدان برویم."

 27. ساره جوانمردی تیرانداز تپانچه بادی و دارنده اولین مدال کاردوان پارالمپیک ایران در گفتگویی درباره مسابقه پایانی گفته است:"سطح رقابت‌ها بسیار بالا بود و تمام نفرات با آمادگی کامل ظاهر شده بودند. دوست داشتم در رقابت‌های پارالمپیک مدال کسب کنم که خوشبختانه این اتفاق افتاد. زحمت زیادی برای این مدال کشیده بودم و برایم اهمیت زیادی داشت تا اولین مدال کاروان ایران را کسب کنم."

 28. در مسابقات جودو، در دسته 73- کیلوگرم دیمیتری سولوی مدال طلا گرفت. در همین وزن شعبان خلیل اف مدال نقره را برد و جودکارانی از روسیه و مکزیک برنز گرفتند. در دسته 57- زنان آفاق سلطانف از آذربایجان طلا برد و لوسیا داسیلوا مدال نقره گرفت. در همین وزن جودکارانی از ترکیه و اسپانیا برنز گرفتند.

 29. 100 متر زنان

  مسابقات دوی 100 متر زنان، در این رشته T31-34 با ولیچرهای مخصوصی مسابقه می دهند.

 30.  امیر جعفری در مسابقات وزنه برداری دسته 56- کیلوگرم، با بالا بردن وزنه 173 کیلویی به مقام ششم رسید. در این دسته شریف اوتمان از مصر مدال طلا گرفت و وزنه بردارانی از نیجریه و چین نقره و برنز گرفتند.

 31. تیم گلبال ایران تا دقایقی دیگر در دومین دیدار خود از گروه دوم با کانادا بازی خواهد کرد.

 32. ورزش گلبال در دو نیمه برگزار می شود و هر نیمه 12 دقیقه است. هر کدام از تیم‌ها سه بازیکن دارند که چشم‌هایشان با چشم بند بسته شده است.

 33. گلبال ایران

  تیم گلبال ایران در بازی قبلی خود، چین را 9 بر 5 شکست داد.

 34. خبر فوری

  تیم گلبال ایران در بازی یک طرفه و در بازی دوم خود 9 بر 2 کانادا را شکست داد. تیم ایران فردا و از ساعت 18:30 به وقت لندن با بلژیک روبرو خواهد شد.

نکات مهم

به روز شده: 31 اوت 2012
 • ساره جوانمردی مدال برنز تیراندازی با تپانچه بادی زنان از فاصله ده متر را تصاحب کرد. این اولین مدال کاروان ایران در پارالمپیک است

ورزشکاران ایرانی حاضر در رقابت‌های امروز:

 • شاهین ایزدیار در شنای آزاد 50 متر سرعت مردان
 • محمد علی شنانی در جودوی دسته 73- کیلوگرم مردان
 • سیدامیر نتاج صلحدار در جودوی دسته 81- کیلوگرم مردان
 • عالیه محمودی در تیراندازی با تپانچه بادی (SH1) زنان از ده متر (P2)
 • ساره جوانمردی در تیراندازی با تپانچه بادی (SH1) زنان از ده متر (P2)
 • بهمن گلبرنژاد در دوچرخه سواری تایم تریل یک کیلومتر مردان (C4-5)
 • زهرا نعمتی در تیراندازی با کمان از روی ویلچر زنان
 • رهام شهابی پور در تیراندازی با کمان از روی ویلچر مردان
 • ابراهیم رنجبر در تیراندازی با کمان از روی ویلچر مردان
 • امیر جعفری در پاورلیفتینگ (وزنه برداری) دسته 56- کیلوگرم

حضور ایران در ورزش‌های تیمی:

 • تیم مردان ایران در فوتبال 5 نفره از ساعت 13:30 به وقت لندن (17 به وقت تهران) در مقابل آرژانتین به میدان می‌رود
 • تیم گلبال مردان ایران از ساعت 19:45 به وقت لندن (23:15 تهران) با تیم کانادا بازی می‌کند

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.