آنچه گذشت
اخبار پارالمپیک لندن، اول سپتامبر

به روز شده:  21:43 گرينويچ - شنبه 01 سپتامبر 2012 - 11 شهریور 1391
برای آگاه شدن از تازه ترین تحولات، این صفحه را ریفرش کنید یا جاوا اسکریپت را فعال کنید
 1. سلام. امروز 11 ورزشکار ایرانی در 5 رشته ورزشی در رقابت های انفرادی پارالمپیک رقابت می کنند. همچنین تیم های ایران در سه رشته در میدان حاضر خواهند شد. با گزارش امروز همراه ما باشید.

 2. جلیل باقری جدی از ساعت 10 صبح به وقت لندن (13:30 به وقت تهران) کار خود را در رقابت های پرتاب وزنه آغاز می کند.

 3. تیم های روسیه و آرژانتین در فوتبال 7 نفره مردان مسابقه خود را آغاز کرده اند و نتیجه مسابقه تا اینجا 3-0 به نفع روسیه است.

 4. تیم فوتبال 7 نفره مردان ایران از ساعت 11:15 به وقت لندن (14:45 به وقت تهران) در مقابل تیم هلند به میدان خواهد رفت.

 5. زهرا جوانمرد در مرحله یک شانزدهم نهایی تیراندازی با کمان ایستاده انفرادی زنان، شش بر صفر مقابل حریف بریتانیایی شکست خورد و از صعود به مرحله بعدی باز ماند.

 6. مسابقه فوتبال هفت نفره ایران و هلند در جریان است، تا این لحظه ایران یک بر صفر از حریف پیش است.

   

 7. امین علیخانی نژاد در مرحله یک شانزدهم نهایی تیراندازی با کمان ایستاده انفرادی مردان شش بر دو مقابل حریف کره ای شکست خورد و نتوانست به مرحله یک هشتم صعود کند.

 8. تیم فوتبال 7 نفره فوتبال مردان دو گل دیگر وارد دروازه هلند کرد، ایران تا اینجا سه بر صفر از حریف اش پیش است.

 9. راضیه میر محمدی در مرحله یک هشتم نهایی تیراندازی با کمان ایستاده انفرادی زنان، شش بر دو برابر حریف سوئیسی شکست خورد و از راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی بازماند.

 10. زهرا جوانمرد از ایران در مرحله حذفی تیراندازی با کمان ایستاده انفرادی زنان با نتیجه 6-0 از لی والمزلی از بریتانیا شکست خورد.

 11. خبر فوری

  جلیل باقری رکورد پارالمپیک را شکست

  جلیل‌ باقری جدی در کلاس F55 پرتاب وزنه توانست وزنه را 11 متر و 63 سانتی متر پرتاب کند و رکورد تازه ای در پارالمپیک ثبت کرد. او در ششمین پرتاب خود توانست این رکورد بر جا بگذارد. رقابت پرتاب وزنه مردان همچنان ادامه دارد.

 12. تیم هفت نفره فوتبال ایران در بازی اول 4 بر یک هلند را شکست داد، ایران دوشنبه 3 سپتامبر (13 شهریور) با آرژانتین بازی خواهد کرد.

 13. خبر فوری

  اولین طلا برای ایران

  جلیل باقری جدی اولین مدال طلای ایران در پارالمپیک را در رشته پرتاب وزنه کلاس F55 کسب کرد. در این رشته ورزشکارانی از لهستان و بریتانیا دوم و سوم شدند.

 14. هانی عساکره در دسته 90- کیلوگرم جودو، در دور اول برابر حریف مکزیکی پیروز شد و به مرحله بعد راه یافت، در مرحله نیمه نهایی او مقابل اولگ کرستول قرار گرفت و با نتیجه 11 بر یک از حریفی روسی شکست خورد و نتوانست به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کند.

 15. حمزه ندری جودکار دسته 100+ ایران مقابل ویلان سیلوی برزیلی ضربه فنی شد و نتوانست به نیمه نهایی صعود کند.

 16. حامد علیزاده جودکار وزن 100- کیلوگرم با پیروزی برابر حریف آلمانی به دیدار نیمه نهایی این وزن راه یافت. او در نیمه نهایی این وزن، از ساعت 16:50 به وقت لندن با حریفی از کره مبارزه خواهد کرد.

 17. تیم والیبال نشسته ایران و یکی از امیدهای کسب مدال طلا از دقایقی دیگر با چین بازی خواهد کرد. ایران در بازی اول خود سه بر صفر مقابل روندا پیروز شده بود.

 18. جلیل باقری قهرمان پرتاب وزنه در دسته F55، در گفتگویی مدال طلای خود را به "ملت ایران و اعضای کاروان پارالمپیک ایران" تقدیم کرد. او گفته است:"با توجه به رکوردهایی که داشتم و شناختی که از رقیبانم پیدا کرده بودم، حدس می زدم بتوانم به مدال طلا دست پیدا کنم و از این بابت بسیار خوشحال هستم."

 19. تا اینجا تیم والیبال نشسته ایران دو ست را از چین برده است. ایران ست اول را 25 بر 15 و ست دوم را 25 بر 19 را به پایان برد.

 20. حسین ممی‌پور در دور اول تنیس روی ویلچر انفرادی مردان در دو ست مغلوب حریفی از لهستان شد.

 21. مسابقه زهرا نعمتی در مرحله یک چهارم نهایی تیراندازی با کمان از روی ویلچر انفرادی زنان با حریف ترک در حال برگزاری است.

 22. تیم والیبال نشسته ایران در دومین بازی خود، سه بر صفر مقابل چین به پیروزی رسید.

 23. زهرا نعمتی در مرحله یک چهارم نهایی تیراندازی با کمان از روی ویلچر انفرادی زنان شش بر صفر مقابل گیزیم گیرسمن از ترکیه به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد.

 24. جلیل باقری جدی

  جلیل باقری جدی اولین مدال طلای ایران در پارالمپیک لندن را به گردن آویخت.

 25. حامد علیزاده در دسته 100- کیلوگرم، در مبارزه نیمه نهایی برابر گوانگ گیون جوی کره‌ای شکست خورد و نتوانست به به فینال این وزن راه یابد. او در یکی از فینال های برنز برای کسب مدال مبارزه خواهد کرد.

   

 26. در مرحله چهارم نهایی تمام ایرانی تیراندازی با کمان انفرادی مردان از روی ویلچر، ابراهیم رجبی هفت بر یک رهام شهابی پور را شکست داد و راهی مسابقه نیمه نهایی شد. ابراهیم رجبی در نیمه نهایی با هاسین ثناوی از مالزی مسابقه خواهد داد.

 27. هانی عساکره در گروه بازنده‌های دسته 90- کیلوگرم جودوکار مغولی را ضربه فنی کرد. او از ساعت 18 به وقت لندن در یکی از دیدارهای پایانی کسب مدال برنز با جوج لینسنا از آرژانتین مبارزه خواهد کرد.

 28. حمزه ندری هم در دسته 100+کیلوگرم جودو و در گروه بازنده ها برابر حریف  کره‌ای به پیروزی رسید. نادری در یکی از دیدارهای فینال برنز این وزن با حریف کوبایی مبارزه خواهد کرد.

 29. جودو ایران

  حامد علیزاده در نیمه نهایی دسته 100- کیلوگرم جودو، از حریف کره‌ای شکست خورد.

 30. مسابقات وزنه برداری دسته 60- کیلوگرم لحظاتی پیش آغاز شد، در این وزن نادر مرادی از ایران حضور دارد.

 31. مسابقه گلبال ایران و بلژیک از لحظاتی پیش آغاز شد. ایران هر دو بازی قبلی خود مقابل کانادا و چین را برده است.

 32. هانی عساکره در یکی از مسابقه های پایانی برنز وزن 90- کیلوگرم، در برابر جوج لینسنا از آرژانتین شکست خورد و از کسب مدال برنز بازماند.

 33. حامد علیزاده در دسته 100- کیلوگرم در یکی از فینال های برنز در مبارزه ای نزدیک از آنتونیو تنوریو برزیلی شکست خورد و در کسب مدال برنز ناکام ماند.

   

 34. خبر فوری

  طلا برای ایران در وزنه برداری

  نادر مرادی در دسته 60- کیلوگرم وزنه برداری با بلند کردن 196 کیلو گرم مدال طلای این وزن را کسب کرد. وزنه بردارانی از نیجریه و چین مدال های نقره و برنز را به دست آوردند.

 35. تیم گلبال ایران در سومین بازی مقابل بلژیک با نتیجه هشت بر شش شکست خورد.

 36. حمزه ندری جودوکار دسته 100+ کیلوگرم در یکی از فینال های برنز این وزن مقابل یانگالینی خیمنز از کوبا شکست خورد و در کسب مدال برنز ناکام ماند.

 37. ایران در جدول رده بندی مدال های پارالمپیک پس از کسب مدال طلا توسط نادر مرادی در وزنه برداری به رده پانزدهم این جدول صعود کرد.

 38. خبر فوری

  رکوردشکنی ورزشکار ایرانی

  محسن کائدی از ایران در پرتاب نیزه مردان ‎‫با پرتاب 38.30 متری رکورد جهان را در کلاس F34 شکست. رکورد قبلی هم به کائدی تعلق داشت و 35.93 متر بود. رقابت هنوز ادامه دارد.

 39. خبر فوری

  سومین طلای ایران

  محسن کائدی در پرتاب نیزه مردان موفق شد رکورد جهان را که به خودش متعلق بود بشکند و مدال طلا بگیرد. وانگ یانژانگ از چین تنها با 7 سانتی متر اختلاف نقره گرفت و کمال کاردجنا از الجزایر صاحب مدال برنز شد.

 40. آخرین رویداد ورزشی امروز مسابقه بسکتبال با ویلچر میان تیم های کانادا و لهستان است که در دقایق پایانی با برتری کانادا در حال جریان است.

 41. خبر فوری

  ایران با کسب مدال طلای سوم در پایان روز سوم این مسابقات در رتبه 13 جدول توزیع مدال ها قرار گرفت.

 42. رژه کاروان پارالمپیک ایران

 43. تیم بسکتبال با ویلچر کانادا با نتیجه 83 بر 65 تیم لهستان را شکست داد.

 44. بدین ترتیب گزارش همزمان وبسایت بی بی سی فارسی از روز سوم مسابقات پارالمپیک لندن در اینجا به پایان می رسد. از اینکه با ما اخبار ورزشکاران ایران را دنبال کردید متشکریم.

  گزارش های مربوط به حضور ورزشکاران ایرانی در مسابقات پارالمپیک لندن را در  پوشش زنده روزانه بی‌بی‌سی فارسی، در صفحه ویژه پارالمپیک لندن یا از طریق صفحه ورزش بی‌بی‌سی فارسی در توییتر @bbcpersiansport دنبال کنید.

نکات مهم

به روز شده: 1 سپتامبر 2012
 • نادر مرادی در دسته 60- کیلوگرم پاورلیفتینگ مردان با بلند کردن 196 کیلوگرم وزنه به مدال طلا دست یافت
 • جلیل باقری جدی با شکستن رکورد پرتاب وزنه کلاس F55 پارالمپیک مدال طلا گرفت

ورزشکاران ایرانی حاضر در رقابت‌های امروز:

 • جلیل باقری جدی در پرتاب وزنه مردان
 • راضیه میر محمدی در تیراندازی با کمان ایستاده انفرادی زنان
 • زهرا جوانمرد در تیراندازی با کمان ایستاده انفرادی زنان
 • امین علیخانی نژاد در تیراندازی با کمان ایستاده انفرادی مردان
 • زهرا نعمتی در مرحله یک چهارم نهایی تیراندازی با کمان از روی ویلچر انفرادی زنان
 • هانی عسکره در جودو دسته 90- کیلوگرم مردان
 • حامد علیزاده در جودو دسته 100- کیلوگرم مردان
 • حامد نادری در جودو دسته 100+ کیلوگرم مردان
 • حسین ممی‌پور در تنیس روی ویلچر انفرادی مردان
 • ابراهیم رجبی در مرحله یک چهارم نهایی تیراندازی با کمان انفرادی مردان از روی ویلچر
 • رهام شهابی پور در مرحله یک چهارم نهایی تیراندازی با کمان انفرادی مردان از روی ویلچر
 • نادر مرادی در پاورلیفتینگ دسته 60- کیلوگرم
 • مرضیه صدیقی در پرتاب وزنه زنان
 • محسن کائدی در پرتاب نیزه مردان

حضور ایران در ورزش‌های تیمی:

 • تیم ایران در فوتبال 7 نفره مردان در مقابل هلند بازی می‌کند
 • تیم والیبال نشسته مردان ایران با چین رقابت می‌کند
 • تیم گلبال مردان ایران در مقابل بلژیک به میدان می‌رود

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.