روز نقره‌ای ایران در پارالمپیک لندن

به روز شده:  16:24 گرينويچ - 02 سپتامبر 2012 - 12 شهریور 1391
روح الله رستمی

روح الله رستمی دومین مدال نقره کاروان ایران در پارالمپیک لندن را کسب کرد

دو مدال نقره روح الله رستمی در پاورلیفتینگ و مهرداد کرم‌زاده در پرتاب دیسک تعداد مدال‌های ایران را در پارالمپیک را به شش رساند.

مهرداد کرم زاده در رقابت های پرتاب دیسک کلاس F۴۲ مردان، پس از ورزشکاری از بریتانیا دوم شد و نقره گرفت. او در بهترین پرتاب خود توانست دیسک را ۴۴ متر و ۶۲ سانتی متر پرتاب کند.

الد دیویس از بریتانیا با پرتاب ۴۶ متر و ۱۴ سانتی متری موفق به کسب مدال طلای این کلاس شد. در همین کلاس پرتاب گر چینی مدال برنز گرفت.

اما دیگر مدال نقره ایران را روح الله رستمی در رقابت های پاورلیفتینگ دسته ۶۷.۵- کیلوگرم کسب کرد. او در حرکت اول وزنه ۲۰۵ کیلویی را به راحتی بالا برد و در انتخاب دوم وزنه ۲۰۸ کیلوگرمی را مهار کرد. اما از سوی دیگر لیو لوی چینی با بالای سر بردن وزنه ۲۱۸ کیلوگرمی هم رکورد المپیک را شکست و هم کسب مدال طلایش را قطعی کرد.

نماینده ایران در دسته ۶۷.۵- کیلوگرم وزنه برداری، در انتخاب سوم نتوانست وزنه ۲۱۰ کیلوگرم را بالای سر ببرد، اما مدال نقره را کسب کرد. در این وزن شعبان ابراهیم مصری مدال برنز گرفت.

دیروز محسن کائدی در رشته پرتاب نیزه، نادر مرادی وزنه بردار دسته ۶۰- کیلوگرم و جلیل باقری جدی در پرتاب وزنه برای ایران طلا گرفته بودند.

ساره جوانمردی روز جمعه در تیراندازی با تپانچه بادی زنان تنها مدال برنز را برای ایران کسب کرده است.

ایران بعد از کسب دو نقره در پرتاب دیسک و پاورلیفتینگ همکنون در رده چهاردهم جدول کلی مدال ها قرار دارد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.