تعداد مدال های طلای ایران در پارالمپیک لندن به شش رسید

به روز شده:  13:47 گرينويچ - سه شنبه 04 سپتامبر 2012 - 14 شهریور 1391
مجید فرزین

مجید فرزین، در دسته منهای ۸۲.۵کیلوگرم پاورلفیتینگ مردان با بالابردن وزنه ۲۳۷ کیلویی ششمین مدال طلای ایران در پارالمپیک را کسب کرده است.

وزنه بردار ایران در دسته ۸۲.۵- کیلوگرم، در حرکت اول وزنه ۲۳۳ کیلوگرمی را بالای سر برد و در حرکت دوم وزنه ۲۳۵ را به راحتی مهار کرد. آقای فرزین در حرکت سوم وزنه ۲۳۷ کیلویی را پرس کرد و به مدال طلااش در پارالمپیک را قطعی کرد.

در این وزن، "ژائو فی گو" از چین با بالا بردن وزنه ۲۲۷ کیلوگرمی نقره، و متوالی ماتانا" از مصر با پرس وزنه ۲۲۷ کیلوگرمی نقره گرفت.

پیش از این زهرا نعمتی در تیراندازی باکمان روی ویلچر، محسن کائدی، در رشته پرتاب نیزه (کلاس اف ۳۳-۳۴)، نادر مرادی وزنه بردار دسته ۶۰- کیلوگرم به بالا و و جلیل باقری جدی در پرتاب وزنه موفق به کسب مدال طلا شده بودند.

ایران با احتساب مدال مجید فرزین، شش مدال طلا، سه مدال نقره و یک برنز هم از بازی های پارالمپیک لندن به دست آورده است. پس از کسب ششمین مدال طلا توسط مجید فرزین، ایران به رده نهم جدول رده بندی مدال های پارالمپیک صعود کرد.

روح الله رستمی در پاورلیفتینگ و مهرداد کرم‌زاده در پرتاب دیسک برنده مدال های نقره بودند.

ساره جوانمردی هم روز جمعه در تیراندازی با تپانچه بادی زنان تنها مدال برنز را برای ایران کسب کرده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.