پرچم دار ایران، مدال نقره پارالمپیک پکن را تکرار کرد

به روز شده:  13:53 گرينويچ - سه شنبه 04 سپتامبر 2012 - 14 شهریور 1391
عبدالرضا جوکار

عبدالرضا جوکار، دارنده رکورد جهان و رکورد پارالمپیک در کلاس F53 پرتاب وزنه است.

عبدالرضا جوکار، در کلاس F۵۳ مردان پس از پرتابگری از جامائیکا دوم شد و نقره گرفت.

اولین پرتاب نماینده ایران در این کلاس خطا شد. جوکار در دومین پرتاب نیزه را ۲۰ متر و یک صدم سانتی متر پرتاب کرد. او در پرتاب دوم ۱۹ متر و هشتاد وهفت سانتی متر را ثبت کرد. رکورد دار جهان در این رشته نیزه را در پرتاب چهارم ۲۰ متر و ۷۲ سانتی متر و در پرتاب پنجم ۲۰ و ۵۵ سانتی متر پرتاب کرد و پرتاب ششم او خطا شد.

آقای جوکار تا قبل از پرتاب ورزشکار جامائیکایی در مقام اول بود، ولی آلفونسو کوئینگام در پرتاب پنجم، توانست نیزه را ۲۱ متر و ۸۴ سانتی متر پرتاب کند و بالاتر از عبدالرضا جوکار در جدول ایستاد.

پیش از این زهرا نعمتی در تیراندازی باکمان روی ویلچر، محسن کائدی، در رشته پرتاب نیزه (کلاس اف ۳۳-۳۴)، نادر مرادی وزنه بردار دسته ۶۰- کیلوگرم به بالا و و جلیل باقری جدی در پرتاب وزنه موفق به کسب مدال طلا شده بودند.

ایران تاکنون به جز پنج مدال طلا، سه مدال نقره و یک برنز هم از بازی های پارالمپیک لندن به دست آورده است و در رتبه دوازدهم جدول رده بندی مدال ها قرار دارد.

روح الله رستمی در پاورلیفتینگ و مهرداد کرم‌زاده در پرتاب دیسک برنده مدال های نقره بودند.

ساره جوانمردی هم روز جمعه در تیراندازی با تپانچه بادی زنان تنها مدال برنز را برای ایران کسب کرده است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.