روز هفتم پارالمپیک؛ ایران برنزها را درو کرد

به روز شده:  16:09 گرينويچ - چهارشنبه 05 سپتامبر 2012 - 15 شهریور 1391
جواد حردانی، علی محمدیاری

جواد حردانی، علی محمدیاری و علی صادق‌زاده به ترتیب در رشته‌های پرتاب وزنه، پرتاب دیسک و پاورلیفتینگ سه مدال برنز کسب کردند.

تیم تیراندازی با کمان زنان ایران با پیروزی مقابل ایتالیا با نتیجه ۱۸۸ بر ۱۸۴ مدال برنز را به دست آورد. در فینال این رقابت‌ها، کره جنوبی ۱۹۹ بر ۱۹۳ بر چین غلبه کرد و طلا گرفت.

نماینده ایران در پرتاب وزنه کلاس "F۳۷/۳۸" مردان، در حرکت اول وزنه را ۱۵ متر و ۲۷ سانتی‌متر پرتاب کرد. جواد حردانی در حرکت دوم رکورد ۱۴ متر و ۴۷ سانتی‌متر را ثبت کرد. اما حرکت سوم او خطا شد و مورد قبول قرار نگرفت. در حرکت چهارم حردانی وزنه را ۱۴ متر و ۴۱ سانتی‌متر پرتاب کرد. اما موفق‌ترین پرتاب حردانی که او را به مدال برنز رساند، حرکت آخر او بود. او در آخرین شانس خود وزنه را ۱۵ متر و ۴۳ سانتی‌متر پرتاب کرد و برنز گرفت.

جواد حردانی پس از دونگ ژیا از چین و ابراهیم احمد از مصر سوم شد. دونگ ژیا با پرتاب ۱۷ متر و ۵۲ سانتی‌متر، رکورد جهانی جدیدی را در این کلاس به‌نام خود ثبت کرد.

دومین مدال برنز کاروان ایران را علی صادق‌زاده به دست آورد. علی صادق‌زاده در مسابقه پاورلیفتینگ دسته منهای ۱۰۰ کیلوگرم مردان، در حرکت اول خود وزنه ۲۳۱ کیلوگرمی را بالا برد، او در انتخاب دوم وزنه ۲۳۵ کیلوگرمی را مهار کرد، اما در حرکت سوم نتوانست وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی را بالا ببرد و با ثبت رکورد ۲۳۵ کیلو سوم شد.

در این دسته محمد الدیب از مصر با بلند کردن وزنه ۲۴۹ کیلویی رکورد جهان را شکست و برنده مدال طلا شد. دونگ کیو از چین هم در این دسته نقره گرفت.

دیگر مدال برنز ایران را علی محمدیاری در کلاس "F۵۴/۵۵/۵۶" پرتاب دیسک مردان به گردن آویخت. او پس از ورزشکارانی از کوبا و صربستان در جایگاه سوم ایستاد. محمدیاری در بهترین پرتاب خود رکورد ۴۱متر و ۹۸ سانتی‌متر را ثبت کرد و با همین پرتاب توانست مدال برنز را به دست آورد.

در این کلاس دو رکورد جهانی شکسته شد.برنده مدال طلا، لئوناردو دیاز از کوبا، با پرتاب ۴۴ متر و ۶۳ سانتی‌متر رکورد کلاس "F۵۶" را شکست. همچنین دازنکو میرکوویچ از صربستان با پرتاب ۳۲ متر و ۹۷ سانتی‌متری رکورد کلاس "F۵۴" بهبود بخشید. این ورزشکار صرب به دلیل درصد معلولیت بیشتر در جایگاه دوم قرار گرفت.

کاروان ورزشی ایران با سه مدال برنزی که امروز به دست آورد، همچنان در رتبه نهم جدول کلی رده‌بندی مدال‌ها قرار دارد.

مدال آوران کاروان ایران در پارالمپیک لندن

ورزشکار مدال رشته ورزشی
زهرا نعمتی طلا تیراندازی با کمان روی ویلچر
مجید فرزین طلا پاورلیفتینگ ۸۲.۵- کیلوگرم
محسن کائدی طلا پرتاب نیزه
نادر مرادی طلا پاورلیفتینگ ۶۰- کیلوگرم
جلیل باقری طلا پرتاب وزنه
پیمان نصیری طلا دو ومیدانی ۱۵۰۰ متر
علی حسینی طلا پاورلیفتینگ ۷۵- کیلوگرم
روح الله رستمی نقره پاورلیفتینگ ۶۷.۵- کیلوگرم
مهرداد کرم‌زاده نقره پرتاب دیسک
عبدالرضا جوکار نقره پرتاب نیزه
ساره جوانمردی برنز تیراندازی با تپانچه بادی زنان
جواد حردانی برنز پرتاب وزنه
علی محمدیاری برنز پرتاب دیسک
علی صادق زاده برنز

پاورلیفتینگ ۱۰۰- کیلوگرم

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.