یک قدم مانده به اسلم

به روز شده:  18:44 گرينويچ - پنج شنبه 06 سپتامبر 2012 - 16 شهریور 1391
راجر فدرر

شکست راجر فدرر در برابر توماس بردیچ نفر ششم تنیس مردان جهان، جاده قهرمانی را برای اندی ماری هموارتر کرد. پیش از بازی فدرر و بردیچ تصور می شد که ماری برای کسب قهرمانی باز هم باید از سد نفرات اول و دوم جهان بگذرد.

اما در بازی دیشب نتیجه به سود بردیچ اهل چک رقم خورد تا حداقل روی کاغذ کار ماری برای کسب اولین گران اسلم زندگی اش آسان تر شود.

روجر فدرر قهرمان پنج دوره از مسابقات اوپن آمریکا دیشب در بازی مقابل بردیچ پراشتباه ظاهر شد و در چهار ست و با نتایج ۷بر۶ ، ۶ بر ۴، ۳ بر۶ و ۶ بر ۳ مغلوب رقیب اش شد.

بردیچ پیش از این در سال ۲۰۱۰ نیز فدرر را در همین مرحله از بازی های ویمبلدون شکست داده بود و حالا با راهیابی به نیمه نهایی مسابقات اوپن آمریکا با اندی ماری رو به رو می شود.

ماری در مرحله نیمه نهایی، در یک بازی سخت از سد ماریان جیلیچ گذشت. او پس از واگذاری ست اول با نتیجه ۶بر ۳ در ست دوم ۵ بر ۱ عقب افتاد و در حالی که تصور می شد کار او در این ست تمام است موفق شد دو سرویس گیم پیاپی را از رقیب اش بگیرد و ست دوم را به تساوی بکشاند.

او این ست را در تای برک با نتیجه ۷ بر ۴ برد و دو ست بعدی را با نتایج ۶ بر ۲ و ۶ بر ۰ از آن خود کرد تا امیدهای خود را به قهرمانی در گران اسلم آمریکا زنده نگه دارد.

در سوی دیگر جدول اوضاع به گونه ای است که نمی توان به راحتی پیشبینی کرد که چه کسی به فینال می رسد. دیوید فرر اسپانیایی، نفر چهارم جهان ( در غیاب نادال ) با یانکو تیپساروویچ صرب رو به رو می شود و نواک جوکوویچ باید از سد خوان مارتین دلپوترو آماده بگذرد.

دل پوترو در مسابقات المپیک بسیار خوب ظاهر شد و در مسابقه نیمه نهایی فقط مغلوب تجربه فدرر شد او سپس در مسابقات رده بندی به راحتی از سد جوکوویچ گذشت و مدال برنز کسب کرد. دل پوترو همچنین سابقه قهرمانی در مسابقات اوپن آمریکا را هم دارد و جوکوویچ برای گذر از این رقیب سرسخت باید از تمام پتانسیل اش استفاده کند و در سطحی بالاتر از سطح ماه های اخیرش ظاهر شود.

با توجه به نتایجی که در دو تورنمت معتبر قبلی یعنی مسابقات ویمبلدون و بازی های المپیک به دست آمد، به نظر می رسد که سطح بازی باقی بازیکنان بالاتر رفته و شاید تنیس مردان جهان به زودی از حالت سه قطبی خارج شود.

در صورتی که جوکوویچ در برابر دل پوترو شکست بخورد، هیچ کدام از این سه نام فدرر، نادال و جوکوویچ در مرحله نیمه نهایی شنیده نخواهد شد. اتفاقی که تا پیش از بازی های ویمبلدون امسال بسیار بعید به نظر می رسید.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.