ورزشکاران پارالمپیکی ایران در آستانه رکوردشکنی

به روز شده:  16:24 گرينويچ - جمعه 07 سپتامبر 2012 - 17 شهریور 1391

در حالیکه ۹ روز از مسابقات پارالمپیک لندن می گذرد و این بازی ها رو به اتمام است، تیم ورزشی پارالمپیک ایران تا این لحظه بیست مدال رنگارنگ کسب کرده است. تیم ایران با ۸ مدال طلا ۶ نقره و ۶ برنز در حال حاضر (جمعه بعد از ظهر) در مکان دوازدهم جدول قرار دارد.

ایران پیش از این در مسابقات پارالمپیک 2000 سیدنی و 2004 آتن موفق شده بود که بیش از این تعداد مدال بیاورد. ورزشکاران ایرانی در مسابقات سیدنی ۲۲ مدال آوردند در حالیکه در مسابقات آتن موفق به کسب ۲۳ مدال شده بودند.

تیم ملی پارالمپیک ایران از سال ۱۹۸۸ تا کنون ۱۰۸ مدال کسب کرده و این در حالی است که نسبت تعداد ورزشکاران ایرانی حاضر در بازی ها به نسبت مدال های کسب شده بسیار بالاست و اگر جدولی براین مبنا طراحی می شد ایران در رتبه بالاتری قرار می گرفت.

به جز بازی های باقی مانده امشب هنوز دو روز دیگر از مسابقات پارالمپیک باقی مانده است و بعید نیست که ایران بتواند رکورد ۲۳ مدال سال ۲۰۰۰ را هم بشکند. در حال حاضر ورزشکاران والیبالیست به فینال مسابقات رسیده اند و مدال آوری آنها قطعی است.


امشب جلال خاکزادیه و جواد حردانی هم در رشته پرتاب دیسک شانس کسب مدال دارند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.