والیبال پارالمپیک؛ نایب قهرمانی تیم همیشه قهرمان

به روز شده:  13:23 گرينويچ - 09 سپتامبر 2012 - 19 شهریور 1391
تیم ملی والیبال نشسته ایران

تیم ملی والیبال نشسته ایران دیروز در مسابقه نهایی مقابل بوسنی و هرزگوین شکست خورد و به مدال نقره پارالمپیک رسید.

هادی رضایی، سرمربی تیم والیبال نشسته ایران پس از شکست مقابل بوسنی و هرزگوین در گفتگویی از بازیکنانش تمجید کرد.

او گفت: "ما بد بازی کردیم و مسوولیت این شکست با من به عنوان سرمربی تیم ملی است. بازیکنانم تمام تلاششان را کردند و عملکرد خوبی داشتند، اما حریف هم فوق‌العاده عمل کرد."

سرمربی والیبال نشسته ایران در زمان بازی چند بار به تصمیم‌های داور اعتراض کرد، اما او این تصمیم‌ها را در نتیجه بازی تأثیرگذار نمی‌داند: "انداختن شکست به گردن عملکرد داوری بهانه یا توجیهی بیش نیست. نمی‌توانم داور را در این قضیه چندان مقصر بدانم. البته در جاهایی به داور اعتراض‌ داشتم. به عنوان مربی مسوولیت این کار با من است."

ایران که در دور مقدماتی، بوسنی را 3-1 شکست داده بود، در مسابقه فینال در ست اول ۲۵-۱۹، پیروز شد. اما از ست دوم به بعد، اشتباهات تیمی فراوان ایران از یکسو، و بازی خوب بوسنی از طرف دیگر، باعث باخت ایران در ست‌های بعدی شد.

ایران ست دوم را ۲۵-۲۱ باخت و در ست سوم با وجود اینکه چند بار از بوسنی جلو افتاد، نهایتا 25-22 بازنده شد. بسیاری تصور می‌کردند که تیم ایران در ست چهارم به بازی بر می‌گردد و سرنوشت مسابقه فینال به ست پنجم کشیده خواهد شد، ولی بوسنی ست چهارم را به راحتی و با نتیجه ۲۵-۱۵ برد تا تیم ایران نتواند به ششمین قهرمانی‌اش در والیبال نشسته پارالمپیک برسد.

تیم والیبال نشسته ایران پر افتخارترین تیم تاریخ این رشته ورزسی در پارالمپیک است. ایران از ۱۹۸۸ (۱۳۶۷)، در هفت دوره مسابقات پارالمپیک، پنج قهرمانی و دو نایب قهرمانی بدست آورده است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.