فدراسیون والیبال ایران: ورود زنان به سالن آزادی ممنوع

به روز شده:  14:25 گرينويچ - 09 سپتامبر 2012 - 19 شهریور 1391
زنان در سالن آزادی

در بازی قبلی ایران و ژاپن زنان حضور پر رنگی در سالن دوازده هزار نفری آزادی داشتند.

فدراسیون والیبال، ورود زنان به سالن ۱۲ هزار نفری آزادی را برای تماشای بازی دوم ایران و ژاپن ممنوع کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌های ایران تعداد زیادی از زنان برای دیدن بازی ایران و ژاپن به مجموعه ورزشی آزادی رفته‌اند، ولی ماموران یگان ویژه سعی در پراکنده کردن آنها دارند.

فدارسیون والیبال ایران در وبسایت خود از زنان خواسته که این بازی را "از طریق تلویزیون تماشا" کنند. در بخشی دیگر از خبر سایت این فدراسیون، در مورد علت این تصمیم آمده: "جهت کنترل جمعیت و رفاه و امنیت علاقمندان به والیبال". دیدن این بازی برای بر اساس اعلام فدراسیون ورزشی برای آقایان رایگان است.

این تصمیم فدراسیون والیبال ایران، شامل زنان خبرنگار هم می‌شود و آنها اجازه نخواهند داشت در سالن برگزاری مسابقه حضور داشته باشند.

پیش از این اعلام شده بود بلیط فروشی این بازی از صبح امروز آغاز می شود، ولی تنها چند ساعت بعد بلیط فروشی لغو شد.

جمعه شب در بازی اول ایران و ژاپن از مسابقات انتخابی لیگ جهانی والیبال، زنان حضور قابل توجهی در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی داشتند. ایران در بازی اول خود برابر ژاپن ۳-۰ به پیروزی رسید و برای صعود به لیگ جهانی والیبال تنها به برد در یک ست نیاز دارد.

سال گذشته هم به علت برگزاری همزمان بازی تیم فوتبال استقلال در استادیوم آزادی با بازی‌های تیم ملی والیبال ایران در جام ملت های آسیا، حضور خانم‌ها در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی ممنوع شده بود.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.