اراده پولادین سرینا ویلیامز او را بار دیگر قهرمان کرد

به روز شده:  14:12 گرينويچ - دوشنبه 10 سپتامبر 2012 - 20 شهریور 1391

سرینا چنان در ویمبلدون و المپیک لندن قدرت نمائی کرد که لقب "پلنگ درنده" و "بولدزر" را به او دادند

ورزشگاه آرتور اش در مجموعه تنیس فلاشینگ میدوی نیویورک صحنه یکی از پرهیجان ترین مسابقات تنیس زنان در چند سال اخیر بود، نمایشی از قدرت دو بازیکن برتر تنیس جهان و در نهایت برتری آنکه اراده پولادینش در یک لحظه غفلت حریف شکست حتمی را تبدیل به پیروزی کرد.

آنچه که یکشنبه شب در فلاشینگ میدو گذشت به جهانیان نشان داد که چرا سرینا ویلیامز آمریکائی در سی و یک سالگی که بیشتر بازیکنان در اندیشه کنار گذاشتن ورزش حرفه ای هستند، در تنیس زنان حرف اول را می زند.

سرینا که از پس از شکست در رولان گاروس در ماه مه، چنان در ویمبلدون و المپیک لندن قدرت نمائی کرد که لقب "پلنگ درنده" و "بولدزر" را به او دادند، جام آزاد آمریکا را هم با همان شیوه ادامه داد و تا رسیدن به فینال حریفان خود را واقعا درو کرد.

کارشناسان تنیس جهان پیش بینی می کردند که در فینال هم او با همان قدرتی که در چند ماه اخیر نشان داده از سد ویکتوریا آزارنکا نفر اول رده بندی جهانی از بلاروس هم به راحتی خواهد گذشت و برای چهارمین بار صاحب جام اوپن آمریکا خواهد شد.

ست اول فینال زنان که در سی و چهار دقیقه با نتیجه شش بر دو به نفع سرینا پایان یافت نشان می داد که کارشناسان پربیراه نرفته اند اما آزارنکا هم که در ژانویه جام اوپن استرالیا را از آن خود کرده بود بازیکنی نبود که به آسانی تسلیم شود.

او که در نیمه نهائی ست اول را به ماریا شاراپووای روس باخته اما توانسته بود در دو ست بعدی او را شکست دهد و به فینال برسد، مرعوب قدرت سهمگین سرینا نشد و در همان آغاز ست دوم نشان داد که تصمیم ندارد قهرمانی را به سرینا واگذارد.

سرینا هم که گویا انتظار چنین بازگشتی از سوی آزارنکا را نداشت، دیگر بولدزر ست اول نبود و بازی پراشتباهش در مقابل چشمان حیرت زده تماشاچیان منجر به شکستش در ست دوم با نتیجه شش بر دو شد.

این پانزدهمین جام انفرادی سرینا ویلیامز در مسابقات گرانداسلم یا تورنمنت های عمده تنیس جهان بود

آزارانکا در گیم هفتم ست سوم بار دیگر سرویس گیم سرینا را شکست و پنج بر سه جلو افتاد. او حالا می بایست سرویس گیم خود را ببرد تا اولین بازیکن اهل بلاروس باشد که در فلاشینگ میدو قهرمان می شود.

در اینجا بود که اراده پولادین سرینا خود را نشان داد و او در میان صدای کر کننده تماشاگران قدرت تازه ای گرفت و با تلاشی مافوق بشری سرویس گیم آزارنکا را برد که تأثیرش در بازیکن بلاروسی فوق العاده منفی بود و او سه گیم دیگر را هم باخت و ست سوم با نتیجه هفت بر پنج به نفع سرینا تمام شد.

سرینا پس از پیروزی گفت: "ویکتوریا بقدری خوب بازی می کرد که من خودم را آماده کرده بودم به عنوان فینالیست شکست خورده سخنرانی کنم و هنوز هم نمی دانم چگونه پیروز شدم."

آزارنکا هم گفت: "نحوه پیروزی سرینا نشان داد که او یک قهرمان واقعی است چون من هر کاری از دستم بر می آمد کردم اما باز هم او پیروز میدان شد. این برای من افتخار بزرگی است که در کنار چنین قهرمانی اینجا بایستم."

این پانزدهمین جام انفرادی سرینا ویلیامز در مسابقات گرانداسلم یا تورنمنت های عمده تنیس جهان بود. او اولین جام خود را سیزده سال پیش در همین زمین به دست آورد. او در عین حال مسن ترین بازیکن زنی است که از سال ۱۹۸۷ تا کنون قهرمان اوپن آمریکا شده.

سرینا یکی از پرافتخارترین تنیس بازان زن جهان است. او به غیر از پانزده جام انفرادی گران اسلم، سیزده بار هم به اتفاق خواهر بزرگترش ونوس در دوبل گرانداسلم پیروز شده، دو بار جام دوبل مختلط را به دست آورده و چهار بار هم مدال طلای المپیک گرفته، سه بار دوبل و یک بار انفرادی.

او تنها بازیکن تنیس جهان در میان زنان و مردان است که هم در قسمت انفرادی و هم قسمت دوبل صاحب گرانداسلم طلائی است یعنی هم چهار تورنمنت عمده جهان را برده و هم مدال طلای المپیک را.

پیروزی یکشنبه شب سرینا نشان داد که او به این زودی ها کنار نخواهد رفت و جهان شاهد پیروزی های بیشتر او در مسابقات گراندسلم خواهد بود. اما مهمتر اینکه این پیروزی نشان دهنده اراده پولادینی بود که صاحبش را از یک قدمی شکست به سوی پیروزی‌ای افتخارآفرین رهنمون شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.