شکست تاریخی تیم ملی ایران مقابل لبنان

به روز شده:  18:58 گرينويچ - سه شنبه 11 سپتامبر 2012 - 21 شهریور 1391
ایران و لبنان

تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل مقابل لبنان یک بر صفر شکست خورد.

ایران در بازی حساس سه شنبه با ترکیب، سید مهدی رحمتی، پژمان منتظری، هادی عقیلی، پژمان نوری، حسین ماهینی، جواد نکونام، محمد نوری، مسعود شجاعی، علی کریمی، کریم انصاری‌فرد و محمدرضا خلعتبری به زمین رفت.

در نیمه اول ایران بیشتر زمان بازی را در اختیار داشت ولی برنامه ای برای حمله نداشت. محمد تقوی بازیکن سابق تیم ملی ایران، در مورد بازی نیمه اول به بی‌بی‌سی فارسی گفت: تیم ملی در این نیمه بسیار بد ظاهر شد. خلعتبری و شجاعی هیچ حرکتی در عمق دفاع حریف نداشتند و ارسال‌ها از جناحین هم بی برنامه و بی دقت بود."

در نیمه اول جواد‌نکونام روی یک ضربه از راه دور و محمد نوری دو بار دروازه لبنان را تهدید کردند ولی هیچکدام از این حملات راه به جایی نبرد. در دقیقه ۲۸ محمد نوری با خطا بر روی بازیکن لبنان در کنار زمین ایران، لبنانی را صاحب ضربه کاشته کرد. توپ ارسالی از جناح راست را رضا عنتر با ضربه سر وارد دروازه ایران کرد.

در نیمه دوم ایران با دو تغییر وارد زمین شد، احسان حاج صفی به جای پژمان نوری و محمد قاضی به جای کریم انصاری فرد. کارلوس کی‌روش امیدوار بود با این تغییرات گل خورده را جبران کند.در این نیمه ایران سعی داشت از توپ‌های بلند استفاده کند، ولی این تاکتیک هم نتیجه بخش نبود.

عباس حسن دروازبان لبنان در نیمه دوم با واکنش‌های خود دروازه لبنان را بسته نگه داشت و به خاطر همین به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. ایران پس از باخت مقابل لبنان، از سه بازی چهار امتیاز دارد و در رتبه دوم گروه A قرار دارد. در این گروه به غیر از ایران، کره جنوبی، ازبکستان، لبنان و قطر هم قرار دارند.

کارلوس کی‌روش که بسیاری از رسانه‌های ایران از نحوه بازی تیم او در مقابل لبنان انتقاد دارند، در کنفرانس بعد از بازی گفت:"فکر می‌کنم بازی امشب نشان دهنده واقعیت‌ها در زمین نبود. ما مستحق باخت نبودیم. بر حریف کاملا کنترل داشتیم" او در مورد عملکرد عباس حسن دروازبان لبنان گفت:"فکر می‌کنم امشب یک مرد افسانه‌ای متولد شد و در نهایت باید بگویم عباس یک، ایران صفر. ایران فرصت‌های زیادی را خلق کرد اما موفق نشد."

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.