رقابت‌های مقدماتی جام جهانی داغ‌تر می‌شود

به روز شده:  14:27 گرينويچ - چهارشنبه 12 سپتامبر 2012 - 22 شهریور 1391

سه شنبه، ۱۱ سپتامبر (سه شنبه ۲۱ شهریور) در ادامه رقایت های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل ۵۰ تیم اروپایی به میدان رفتند.

شب گذشته اسپانیا (گروه I ) و آلمان (گروه C) از در سال های اخیر همواره از مدعیان اصلی رقابت های بین المللی بودند، به سختی مقابل رقبای خود پیروز شدند.

اسپانیا، قهرمان جهان و اروپا با نتیجه ۱ بر صفر در برابر تیم نه چندان قدرتمند گرجستان و آلمان با نتیجه ۲ بر ۱ در برابر اتریش با تلاش فراوان موفق شدند در بازی های دیشب سه امتیاز کسب کنند.

در گروه H تیم ملی انگلستان با وجود آنکه در استادیوم ومبلی میزبان اوکراین بود، با نتیجه ۱ بر ۱ متوقف شد.

البته در گروه D این هلند بود که با یک پیروزی با شکوه در مقابل مجارستان با نتیجه ۴ بر ۱ بسیار درخشید.

همچنین دور تازه‌ای از بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ در آمریکای جنوبی انجام شد که در مهمترین دیدار آرژانتین، فاتح عنوان جهانی در سال‌های ۱۹۷۸ و ۱۹۸۶ در شهر لیما با پرو به تساوی ۱ بر ۱ رسید.

سایر بازی ها در اروپا

گروه A

ابتدا صربستان در خانه ولز را با نتیجه استثنایی ۶ بر یک شکست داد و به صدر گروه خود رسید. اما کرواسی،‌ تیم قدرتمند گروه در میهمانی بلژیک در ورزشگاه روبادوان شهر بروکسل با نتیجه ۱ بر ۱ به تساوی رسید.

همچنین اسکاتلند که پذیرای مقدونیه بود با همین نتیجه (۱ بر ۱) در همان رده باقی ماند.

گروه B

ابتدا در صوفیه، بلغارستان به استقبال از ارمنستان رفت و با آنکه در بازی جمعه شب موفق شد ایتالیا را ۲ بر ۲ متوقف کند و یک امتیاز حساس از نایب قهرمان اروپا بگیرد، در این بازی تنها با یک گل از ارمنستان (صفر) پیشی گرفتند.

سپس در ورزشگاه آلبرتو براجیلا شهر مودنا، ایتالیا میزبان مالت بود. هواداران ایتالیا باید در طول بارندگی شدید صبر می کردند تا تیمشان دومین گل را وارد دروازه مالت کنند.

گروه C

در این گروه همه نگاه‌ها متوجه بازی اتریش (۱) و آلمان (۲) در شهر وین بود. در طول تاریخچه فوتبال، دستیابی به پیروزی در اتریش امری بسیار دشوار بوده است. آلمان ها نیز سه شنبه شب این پدیده را مجددا تجربه کردند و با تلاش فراوان در نیمه دوم بالاخره با به ثمر رساندن ۲ گل از اتریش که تنها یک گل زده بود جلو افتاده و بازی را بردند.

سپس سوئد و قزاقستان دیدار دیگر این گروه را انجام دادند که با نتیجه ۲ بر صفر به نفع سوئد تمام شد.

گروه E

سوئیس با مربی پرآوازه‌اش اوتمار هیتسفلد، در برن میزبان آلبانی بود و با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی دست یافت. نروژ نیز درخانه از اسلوونی با نتیجه ۲ بر ۱ برد. در مسابقه پایانی قبرس با نتیجه ۱ بر صفر ایسلند را شکست داد.

گروه F

در ابتدا روسیه ، اسرائیل را با نتیجه ۴ بر ۱ شکست داد و سپس لوگزامبورگ در خانه با ایرلند شمالی به تساوی ۱ بر ۱ رسید.

اما بعد پرتغال با حضور کریستیانو رونالدو، در برابر آذربایجان سه بر صفر پیروز شد و همانطور که قصد داشت ۳ امتیاز کسب کرد.

گروه G

لتونی (۱) و بوسنی‌هرزگوین (۴) اولین بازی را انجام دادند و بعد لیختن‌اشتاین در اسلوواکی با نتیجه صفر بر ۲ باخت. آخرین رویارویی این گروه بین یونان (۲) و لیتوانی (صفر) در آتن رخ داد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.