آرسنال با دست پر از مون‌پلیه برگشت

به روز شده:  15:14 گرينويچ - چهارشنبه 19 سپتامبر 2012 - 29 شهریور 1391
آرسنال مون پولیه

لیگ قهرمانان اروپا با بازی نفسگیر رئال و منچستر سیتی در مادرید کلید خورد. آرسنال در جنوب فرانسه مون‌پلیه را 2-1 شکست داد. در پایتخت فرانسه، پاری سن‌ژرمن 4-1 دیناموکیف را در هم کوبید و در سن سیرو، دروازه‌بان اندرلشت یک تنه مانع از پیروزی میلان شد.

گروه دوم؛ آرسنال ۲ – مون‌پلیه ۱

استیو بولد، دستیار اول آرسن ونگر، بعد از برد آرسنال مقابل مون‌پلیه، داشتن روح تیمی را علت اصلی پیروزی تیمش دانست.

آرسنال در بازی با قهرمان فصل پیش لیگ فرانسه در در دقیقه 9 بخاطر خطای بی‌مورد کاپیتانش، توماس ورمالن، یک پنالتی به حریف هدیه کرد، و یونس بلهاندا، بازیکن مراکشی مون‌پلیه این پنالتی را به گل تبدیل کرد. ولی توپچی‌ها در همان نیمه اول با گل‌های پودولسکی و ژروینیو نتیجه بازی را به‌نفع خود تغییر دادند و نهایتا بازی را 2-1 بردند.

استیو بولد بعد از این مسابقه گفت: "ما روحیه تیمی بی‌نظیری داریم، و فکر می‌کنم این را در بازی امشب نشان دادیم."

سایر نتایج هفته اول لیگ قهرمانان اروپا

  • مالاگا ۳ - زنیت سنت پترزبورگ ۰

گل‌ها:ایساکو ۳ و ۷۶ ، ساویولا ۱۳

  • دینامو زاگرب ۰ - پورتو ۲

گل‌ها: لوچو گونزالس ۴۱ و دیفور ۲+۹۰

  • آث میلان ۰ - اندرلشت ۰
  • بورسیا دورتموند ۱ - آژاکس ۰

گل‌: لواندوفسکی

  • پاری سن ژرمن ۴ - دیناموکیف ۱
  • گل‌ها: زلاتان ابراهیمویچ ۱۹ پنالتی، تیاگو سیلوا ۲۹، آلکس ۳۲، پاستور ۱+۹۰ برای پاری سن‌ژرمن و میگوئل ولاسو ۸۷ برای دیناموکیف
  • مون پلیه ۱ - آرسنال ۲

گل‌ها: پودولسکی ۱۶، ژروینیو ۱۸ برای آرسنال و بلهاندا ۹ پنالتی برای مون پلیه

  • رئال مادرید ۳ - منچستر سیتی۲

گل‌ها: مارسلو ۷۶، بنزما ۸۷، رونالدو ۹۰ برای رئال و ژکو ۶۸، کورلوف ۸۵ برای منچستر سیتی

  • شالکه ۲ - اولمپیاکوس ۱

گل‌ها: هوودس ۴۱، هونتلار ۵۹ برای شالکه و آبدون ۵۸ برای المپیاکوس

آرسنال بدون شکست در این فصل، با مون پولیه روبرو می شد. اما تکل بی مورد توماس ورمالن در دقیقه ۹ در محوطه جریمه، به یونس بلهاندا اجازه داد تا از روی نقطه پنالتی دروازه آرسنال را باز کند.

توپچی های لندن این گل را به گلهای لوکاس پودولسکی و ژروینیو پاسخ دادند.

مون‌پلیه در نیمه دوم این بازی فرصت جبران اختلاف را داشت. یک بار رمی کابلا تیر دروازه آرسنال را لرزاند، و یک بار هم بلهاندا در موقعیت تک به تک نتوانست توپ را وارد دروازه آرسنال کند.

استیو بولد در مورد بازی تیمش در نیمه دوم گفت: "ما در نیمه دوم خسته بودیم، چرا که رطوبت هوا بالا بود و جمعیت زیادی هم تیم حریف را تشویق می‌کرد. بازی کردن در اینجا واقعا ترسناک است. خوشحالم که ما توانستیم نتیجه لازم را بدست آوریم."

گروه یک؛ پاری سن‌ژرمن ۴ – دیناموکیف۱

پاری سن‌ژرمن که بعد از 7 فصل دوباره به لیگ قهرمانان اروپا بازگشته، در ورزشگاه خانگی مهمانش دیناموکیف را با چهار گل در هم کوبید.

زلاتان ابراهیموویچ پس از برد 4-1 پاری سن‌ژرمن مقابل دیناموکیف، وضعیت تیمش خوب توصیف کرد.

ستاره سوئدی پاری سن‌ژرمن گل اول این تیم را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. بعد از او، تیاگو سیلوا و آلکس تعداد گل‌های این تیم در نیمه اول را به سه رساندند.

دیناموکیف در نیمه دوم بهتر بازی کرد و در دقیقه 87 میگوئل ولوسو یکی از گل‌های خورده را جبران کرد، ولی خاویر پاستوره که پیش از آن دو موقعیت خوب گلزنی داشت، بالاخره در دقیقه 91 چهارمین گل پاریسی‌ها به ثمر رساند.

ابراهیموویچ پس از اولین برد این تیم لیگ قهرمانان اروپا گفت: "ما توانایی و کیفیت بازی کردن در لیگ قهرمانان را داریم. این اولین بازی تیم تازه ما در این رقابت‌ها بود. امیدواریم بتوانیم در بازی بعدی هم همین گونه ادامه دهیم.

بازیکنان زیادی در تابستان به تیم ما پیوسته اند، و ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که عملکرد تیم در این مدت عالی باشد. اما ما در بازی‌های آخرمان نمایش خوبی داشتیم و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده ایم."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.