منچستر یونایتد با پنالتی مشکوک لیورپول را شکست داد

به روز شده:  20:55 گرينويچ - 23 سپتامبر 2012 - 02 مهر 1391
رابین فان پرسی

در بازی حساس شمال بریتانیا، منچستر یونایتد با پنالتی دقیقه ۸۱ رابین فن پرسی ۲-۱ لیورپول را در ورزشگاه آنفلید شکست داد و به جایگاه دوم لیگ برتر صعود کرد.

پنالتی دقایق پایانی رابین فان پرسی، منچستر یونایتد را برابر لیورپول به پیروزی رساند.

لیورپول با اخراج جان شلوی در نیمه اول به خاطر خطا روی جانی ایوانز، بازی را از دقیقه ۳۹ ده نفره ادامه داد.

ده نفره شدن لیورپول تاثیری بر روند حرکت رو به جلوی این تیم نگذاشت و استیون جرالد یک دقیقه پس از آغاز نیمه دوم، با ضربه‌ای دقیق اولین گل بازی را به ثمر رساند.

در ادامه بازی، منچستر یونایتد با گل بی نظیر رافائل دا سیلوا بازی را به تساوی کشاند. ۹ دقیقه مانده به پایان بازی، داور حرکت گلن جانسون روی آنتنیو والنسیا در داخل محوطه جریمه را خطا تشخیص داد تا شیاطین سرخ صاحب بهترین موقعیت برای پیروزی در این مسابقه شوند.

رابین فان پرسی پنالتی را به راحتی گل کرد تا منچستر یونایتد چهارمین پیروزی‌اش در لیگ برتر را به دست آورد و با ۱۲ امتیاز به رده دوم جدول صعود کرد.

پس از این باخت لیورپول با مربی جدیدش بندان راجرز بدون بدون پیروزی در پنج بازی، در انتهای جدول قرار گرفت.

لیورپول در این بازی بیشتر دقایق بازی توپ را در اختیار داشت ولی نتوانست در نهایت از این برتری استفاده کند و منچستر یونایتد سه امتیاز این بازی را به دست آورد.

بازی لیورپول و منچستر یونایتد در حالی برگزار می‌شد که کمتر از دو هفته پیش نتایج تحقیقات جدیدی در مورد حادثه ورزشگاه هیدلزبرو منتشر شد. هر دو تیم قبل از آغاز بازی برای گرامیداشت قربانیان حادثه هیدلزبورو، مراسم ویژه ای را تدارک دیده بودند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.