چلسی با گل اشلی‌کول صدرنشین لیگ برتر ماند

به روز شده:  16:46 گرينويچ - 23 سپتامبر 2012 - 02 مهر 1391
اشلی کول

در بازی های روز شنبه لیگ برتر انگلستان، چلسی در روزی که مهاجمان این تیم نتوانستند گلزنی کنند با یک گل استوک را شکست داد و صدر نشین لیگ باقی ماند، ساتهمپتون هم در خانه اولین پیروزی فصل را مقابل آستون ویلا به دست آورد.

دومین باخت قوهای ولزی؛ سوانزی ۰ اورتون ۳

اورتون به رکورد شکست ناپذیری سوانزی در ورزشگاه خانگی‌اش پایان داد. ماریون فلینی در صحنه ای مشکوک با خطای هند، توپ را به ویکتور آچچیبه رساند و آنچیبه مهاجم اورتون با گلی بحث برانگیز تیم اش را یک بر صفر در دقیقه ۲۱ بازی از سوانزی پیش انداخت.

کوین میرالس هم در دقیقه ۴۳ پس از اینکه ضربه اولش به تیر دروازه برخورد کرد، توپ برگشتی را با سر وارد دروازه سوانزی کرد.

ناتان دیر که در نیمه دوم به جای پابلو هرناندز برای سوانزی به زمین آمده بود، در فاصله ۱۳ دقیقه دو کارت زرد از داور گرفت و اخراج شد.

بعد از اخراج "دیر" اورتون کنترل بازی را در اختیار گرفت و فرصت‌های خطرناکی را هم روی دروازه سوانزی بوجود آورد که هیچ کدام برای این تیم ثمری نداشت.

نتیجه سایر بازی‌ها

  • وستهم ۱ - ساندرلند ۱

گل‌ها: نولان برای وستهم ۹۰ و فلچر ۹

  • ویگان ۱ - فولهام ۲

گل‌ها: رودالگا ۳۱ و داف ۶۸ برای فولهام و کونه ۹۰ برای ویگان

ماریون فلینی که در بیشتر حرکات اورتون در این بازی حضور موثر داشت، در دقیقه ۸۳ با سر به توپ ضربه زد و توپ پس از برخورد با یکی از بازیکنان سوانزی وارد دروازه قوهای ولزی شد.

اورتون با برد مقابل سوانزی به رده دوم جدول آمد و پس از چلسی قرار گرفت. سوانزی هم با دومین باخت این فصل به رده هشتم سقوط کرد.

پیروزی دارماتیک، چلسی ۱ – استوک ۰

اشلی کول با گلی که در دقایق پایانی بازی چلسی و استوک به ثمر رساند، تبدیل به قهرمان چلسی در این بازی شد.

مدافع تیم ملی انگلستان، در فاصله ۵ دقیقه مانده به پایان بازی و روی پاس خوان ماتا تک گل چلسی را به ثمر رساند تا این تیم با ۱۳ امتیاز در صدر جدول باقی بماند.

تونی پولیس مربی استوک در نیمه دوم مایکل اوون را به زمین فرستاد تا شاید به کمک او بتواند سه امتیاز بازی را کسب کند، ولی مهاجم سابق تیم ملی انگلستان در دومین بازی اش برای استوک هم موفق نبود.

در این بازی مربع تهاجمی چلسی، متشکل از فرناندو تورس، اسکار، هزارد و خوان ماتا فرصت های زیاد گلزنی را از دست دادند. در این بازی فرناندو تورس نتوانست در خط حمله چلسی خطرناک ظاهر شود.

اولین برد فصل؛ ساوتهمپتون ۴ – آستون ویلا ۱

ساوتهپتون اولین برد فصل را با ۴ گل برابر آستون ویلا به دست آورد. آستون ویلا درنیمه اول با گل دقیقه ۳۶ دارن بن از ساوتهمپتون پیش افتاد، بعد از این گل به نظر می آمد که آستون ویلا توانسته اولین برد خارج از خانه خود را به دست آورد، اما این تیم در نیمه دوم ۴ گل از میزبان پذیرفت و بازی را واگذار کرد.

ریکی لمبرت در دقیقه ۵۸ در میان چهار بازیکن آستون ویلا با ضربه ای سنگین اولین گل ساتهپتون را به ثمر رساند. ۵ دقیقه پس از گل لمبرت، ناتنیل کلین با پاس رامیرز ساوتهمپتون را دو بر یک پیش انداخت.

ضربه جیسون پانچون در دقیقه ۷۲ با برخورد به مدافع آستون ویلا گل سوم ساتهمپتون را به نام کرایان کلارک مدافع حریف ثبت کرد و نتیجه را ۳-۰.

ریکی لمبرت در دقیقه ۹۰ و از روی نقطه پنالتی چهارمین گل ساوتهمپتون را به ثمر رساند تا این تیم اولین پیروزی فصل خودش را به دست آورد . ساوتهمپتون با این پیروزی به رده هفدهم جدول لیگ صعود کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.