مسابقات قهرمانی فوتبال نوجوانان آسیا به تماشاگر نیاز دارد

به روز شده:  16:37 گرينويچ - سه شنبه 25 سپتامبر 2012 - 04 مهر 1391
تیم ملی ایران

شانزدهمین دوره مسابقات فوتبال قهرمانی نوجوانان آسیا با حضور شانزده تیم از شنبه اول مهرماه در تهران آغاز شده است.

هر کشوری آرزو دارد با دریافت حق میزبانی این مسابقات بتواند علاوه بر تبلیغات و کسب درآمد، پیشرفت در زیر ساخت‌های فوتبال خود را نیز به نمایش بگذارد.

بزرگ‌ترین دستاورد میزبانی و برگزاری این چنین مسابقاتی در سطح اول آسیا، آشنایی نونهالان، نوجوانان و مربیان و مدیران تیم‌های پایه کشور با فوتبال روز دنیا است، البته به‎ شرطی که این افراد از قبل در جریان برگزاری این مسابقات قرار گیرند و بتوانند بازی‌ها را از نزدیک تماشا کنند.

تماشای مسابقات رده‌های پایه ملی در این سطح می‌تواند برای بازیکنان و مربیان فوتبال پایه یک کلاس آموزشی رایگان باشد. از طرف دیگر، با آمدن تیم‌های فوتبال پایه مختلف، شور و هیجان را به سکوهای استادیوم‌ها آورده، و باعث خواهد شد بازیکنان فوتبالمان از سنین پایین بازی مقابل تماشاگران را تجربه کنند، و اگر در آینده به لیگ بر‌تر رسیدند و در استادیوم آزادی مقابل یکی از دو تیم پر طرفدار پایتخت قرار گرفتند، ترجیع بند صحبت مربیانشان این نباشد که "هشت بازیکن من برای اولین بار در آزادی به میدان می‌رفتند!"
فدراسیون فوتبال آلمان یک نمونه خوب برای چنین اقداماتی است. هرگاه که یکی از تیم‌های ملی پایه آلمان میزبان مسابقات بین‌المللی باشد، از مدت‌ها قبل و با تبلیغات مناسب، تمامی تیم‌های فوتبال پایه در لیگ‌های ۹ گانه، از محلات تا بوندسلیگا را در جریان برگزاری آن مسابقات قرار می‌دهند.
نیاز به استقبال تماشاگران از میزبانی و برگزاری مسابقات بین‌المللی فوتبال، فدراسیون فوتبال آلمان را بر آن داشت که از سال‌ها قبل با اختصاص بلیت‌های «یک و دو یورویی» برای بازیکنان تیم‌های پایه، آنها را تشویق به تماشای این گونه مسابقات نماید.
در جریان بر گزاری جام جهانی فوتبال زنان زیر ۲۰ سال آلمان در سال ۲۰۱۰، فدراسیون فوتبال آلمان بلیت آن مسابقات را به قیمت «دو یورو» در اختیار تیم‌های پایه مختلف قرار داد که همین موجب استقبال خوب تماشگران شد.
بازیکنان تیم‌های فوتبال پایه در آلمان، به همراه خانواده‌ها، مربیان و مسوولان باشگاه‌هایشان، برای تهیه هر قطعه بلیت تماشای بازی دوستانه تیم‌های ملی فوتبال زیر ۱۹ سال آلمان و مصر، که سال گذشته در «دلینگن» برگزار شد، «تنها یک یورو» پرداخت کردند و هشت هزار نفر به تماشای آن مسابقه فوتبال رفتند.
فراموش نکنیم که سال ۲۰۱۳ از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان سال فوتبال پایه در آسیا نامگذاری شده است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.