ارسلان کاظمی به تیم دانشگاهی اورگون آمریکا پیوست

به روز شده:  17:10 گرينويچ - دوشنبه 24 سپتامبر 2012 - 03 مهر 1391
ارسلان کاظمی

ارسلان کاظمی، عضو تیم ملی بسکتبال ایران که در تیم دانشگاه رایس آمریکا در ایالت تگزاس بازی می‌کرد، به تیم دانشگاه اورگون پیوست.

این بازیکن ۲۲ ساله اولین ایرانی است که در یک تیم بسکتبال دانشگاهی آمریکا بازی می‌کند.

او که در فصل پیش میانگین بیش از ۱۲ امتیاز و ۱۰ ریباند را ثبت کرد، اگر در تیم رایس می‌ماند، می‌توانست یکی از نامزدهای بهترین بازیکن دسته یک بستکبال دانشگاهی آمریکا باشد.

آقای کاظمی در گفتگو با یکی از شبکه های خبری آمریکایی پیوستنش به اورگون را تأیید کرد. او گفت: "من تصمیم گرفتم که به تیم اورگون بروم. درباره دانشگاه‌های مختلف مطالعه کردم و فکر می‌کنم این بهترین فرصت برای پیشرفت من است."

کاظمی در ۱۷ سالگی یک فصل را در تیم بسکتبال بزرگسالان ذوب آهن بازی کرد. پس از یک فصل بازی در ذوب آهن، او در سال ۲۰۰۸ پیشنهادهایی برای دریافت کمک هزینه دانشجویی و بازی در لیگ دسته یک کالج‌های آمریکا از سوی دانشگاه‌های میسوری، مریلند، سیتون هال، اوکلاهما، نبراسکا و رایس دریافت کرد. او در نهایت دانشگاه رایس را انتخاب کرد و در تیم این دانشگاه هم عملکرد خوبی داشت.

ایالت اورگون در شمال غرب آمریکا، و در شما ایالت کالیفرنیا قرار دارد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.