جان تری با تیم ملی انگلستان خداحافظی کرد

به روز شده:  13:36 گرينويچ - دوشنبه 24 سپتامبر 2012 - 03 مهر 1391
جان تری

جان تری، کاپیتان سابق انگلستان و مدافع تیم چلسی یک روز قبل از رسیدگی به اتهام توهین نژاد پرستانه او به آنتون فردیناند توسط فدراسیون فوتبال انگلستان از فوتبال ملی خداحافظی کرد.

این مدافع که ۷۸ بازی ملی در کارنامه خود دارد، دو ماه پیش در دادگاهی از اتهام توهین نژاد پرستانه به آنتون فردیناند در بازی چلسی و کوئینز پارک رنجرز تبرئه شده بود.

اما پرونده ستاره ۳۱ ساله چلسی با وجود تبرئه از سوی دادگاه، قرار است امروز توسط فدراسیون فوتبال انگلستان بررسی شود.

تری، تصمیم فدراسیون فوتبال انگلستان برای تعقیب این اتهام را به معنی "بی مورد بودن" حضورش در تیم ملی دانسته است.

فدراسیون فوتبال انگلستان دو هفته پس از اعلام رای دادگاه مبنی بر بی گناهی جان تری، او را به خاطر استفاده از کلمات نژاد پرستانه علیه آنتون فردیناند در بازی با کوئینز پارک رنجرز متهم کرد.

دادگاه در رسیدگی به اتهام توهین نژاد پرستانه جان تری نتوانست شواهد کافی برای اقدام او پیدا کند، و در نتیجه او را تبرئه کرد.

اما در پرونده ای که فدراسیون فوتبال انگلستان برای رسیدگی به اتهام جان تری گشوده، کافی است که استفاده از کلمات توهین آمیز توسط او محتمل به نظر بیاید تا این فدراسیون بتواند، علیه او مجازات هایی را در نظر گیرد.

جان تری قبل از انتشار بیانیه اش مبنی بر خداحافظی از تیم ملی، در تماس تلفنی با روی هاجسون او را در جریان تصمیم‌اش قرار داده بود. فدراسیون فوتبال انگلستان تاکنون واکنشی به کناره گیری جان تری نشان نداده است.

در بیانیه جان تری پس از کناره گیری اش از تیم ملی انگلستان آمده است:" بستن بازوبند کاپیتانی کشورم، موضوعی بود که همیشه از کودکی خواب آن را می دیدم. این مسئله برای من مایه افتخار است. من همیشه همه تلاش‌ام را کردم و این قلب من با این تصمیم شکسته شد."

مدافع تیم چلسی در پایان اطلاعیه کناره‌گیری اش از هوادارنش تشکر کرده و گفته است:"من برای موفقیت روی هاجسون و تیم اش در بازی های آینده آرزوی موفقیت می کنم، از این به بعد من تنها به بازی در چلسی و رقابت برای کسب قهرمانی در مسابقات داخلی و اروپایی فکر می کنم و از طرفداران و باشگاه برای حمایتشان تشکر می کنم"

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.