انتخابات فدارسیون جودو در غیاب نماینده کمیته ملی المپیک

به روز شده:  16:36 گرينويچ - سه شنبه 25 سپتامبر 2012 - 04 مهر 1391
جودو ایران

در حالی که فدراسیون‌های مختلف ورزشی به علت دخالت دولت و اشکالاتی که در اساسنامه‌های آنها وجود دارد از برگزاری انتخابات منع شده‌اند، مجمع انتخاباتی فدراسیون جودو ایران امروز صبح و بدون حضور نماینده کمیته المپیک برگزار شد.

ریاست این مجمع انتخاباتی را حمید سجادی، معاون ورزش قهرمانی حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، بر عهده داشت که در نهایت محمد علی رستگار با ۴۰ رأی موافق از مجموع ۴۳ رأی، به‌مدت ۴ سال به عنوان رئیس فدراسیون جودو ایران انتخاب شد. در این انتخابات محمد رضا ابراهیم آبادی و کمال قمی دیگر کاندیداهای پست ریاست فدراسیون جودو بودند.

شانس انتخاب محمد علی رستگار برای ریاست فدراسیون جودو بیش از دیگر رقبایش بود، چرا که به‌مدت هفت ماه سرپرست این فدراسیون بود. غیبت نماینده کمیته المپیک در این انتخابات سوالاتی را در مورد اعتبار آن بوجود آورده است.

هشدار رئیس اتحادیه جودو آسیا

پیش از برگزاری مجمع انتخاباتی جودو در روز سه شنبه، رئیس اتحادیه جودو آسیا با ارسال نامه‌ای نسبت به برگزاری این انتخابات به فدراسیون جودوی ایران هشدار داده بود.

عبید العنزی، رئیس اتحادیه جودوی آسیا در نامه‌اش به فدراسیون جودوی ایران به تناقض اساسنامه فدراسیون جودو با اساسنامه کمیته بین‌المللی اشاره کرده و گفته است: "بر اساس منشور کمیته بین‌المللی المپیک، روشن است که اساسنامه کمیته ملی المپیک دارای ایراداتی است. بنابراین نه فدراسیون جودو آسیا و نه فدراسیون بین‌المللی جودو نمی‌توانند این انتخابات را، تا زمانی که به درستی انجام شود، به رسمیت بشناسند."

با توجه به نامه رئیس اتحادیه جودوی آسیا و برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون به نظر می‌آید جودو با محرومیت‌ و تعلیق احتمالی از سوی فدراسیون بین‌المللی جودو مواجه شود.

محمد علی رستگار، رئیس جدید فدراسیون جودو، در گفتگویی درباره نامه رئیس اتحادیه جودوی آسیا گفته است: "این موضوع را بعد از برگزاری مجمع انتخابات شنیدم، ولی هنوز نامه را ندیده‌ام تا بخواهم در مورد آن صحبت کنم. باید اول این نامه را ببینیم و بخوانم، و بدانم که آنها چه می‌‌خواهند، تا بعد در مورد آن صحبت کنم."

پس از بازی‌های المپیک لندن، انتخابات فدراسیون‌های دوچرخه سواری، شنا، قایقرانی بدون حضور نماینده کمیته المپیک برگزار شد و این فدراسیون‌ها مانند جودو در خطر محرومیت و تعلیق قرار دارند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.