ایران و استرالیا در یک چهارم قهرمانی نوجوانان آسیا

به روز شده:  18:11 گرينويچ - چهارشنبه 26 سپتامبر 2012 - 05 مهر 1391
تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران

تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران در آخرین بازی از مرحله گروهی مسابقات قهرمانی نوجوان آسیا ۲-۱ کویت را برد و با ۹ امتیاز به مرحله حذفی این مسابقات راه پیدا کرد. ایران در این مرحله با استرالیا بازی خواهد کرد.

کویت در دقیقه ۲۷ بازی روی حرکت عمقی "بادر الله" به گل رسید. اما ایران با اینکه مانند بازی‎‌های قبلی گل اول را دریافت کرد، توانست گل مساوی را در همان نیمه اول وارد دروازه کویت کند.

سیدمجید حسینی در دقیقه ۳۹ از روی یک ضربه کاشته و از فاصله ۳۰ متری دروازه کویت را باز کرد. نیمه اول بازی ۱-۱ به پایان رسید.

در نیمه دوم نوجوانان ایران شانس‌های متعددی برای گلزنی داشتند. در دقیقه ۶۲، ایران روی یک کرنر با ضربه علی شجاعی به گل دوم رسید تا نتیجه ۲-۱ شود.

تیم نوجوانان ایران، اختلاف یک گل را تا آخر مسابقه حفظ کرد تا با ۹ امتیاز به‌عنوان تیم نخست گروه اول به مرحله بعد صعود کند. ایران در مرحله یک چهارم نهایی با تیم دوم گروه ۲، یعنی استرالیا، بازی خواهد کرد.

در دیگر بازی های مرحله یک‌چهارم نهایی این مسابقات، کویت، تیم دوم گروه اول، با عراق بازی خواهد کرد. چهار تیم صعودکننده به دور نیمه‌نهایی سهمیه حضور در جام جهانی زیر ۱۷ سال را به‌دست خواهد آورد.

جام جهانی نوجوانان سال میلادی آینده در امارات متحده عربی برگزار خواهد شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.