عدم صدور روادید از سوی تایوان برای جودوکاران ایرانی

به روز شده:  11:54 گرينويچ - پنج شنبه 27 سپتامبر 2012 - 06 مهر 1391

کاروان ایران راهی مالزی شده بود تا از آنجا به محل برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا سفر کند

تیم های جودو نوجوانان و جوانان ایران که قصد شرکت در رقابتهای قهرمانی آسیا در تایوان را داشتند، به دلیل صادر نشدن روادید از سفر به این کشور بازماندند.

طبق گزارش ایرنا، خبرگزاری جمهوری اسلامی، کاروان ایران راهی مالزی شده بود تا از آنجا به محل برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا سفر کند.

پیش از این اتحادیه جودو آسیا با ارسال نامه‌ای نسبت به برگزاری انتخابات رئیس فدراسیون جودو ایران، به این فدراسیون هشدار داده بود.

مجمع انتخاباتی فدراسیون جودو ایران روز سه شنبه، ۴ مهر ۱۳۹۱، بدون حضور نماینده کمیته بین المللی المپیک برگزار شد.

ریاست این مجمع انتخاباتی را حمید سجادی، معاون ورزش قهرمانی حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، بر عهده داشت که در نهایت محمد علی رستگار با ۴۰ رأی موافق از مجموع ۴۳ رأی، به‌مدت ۴ سال به عنوان رئیس فدراسیون جودو ایران انتخاب شد.

عبید العنزی، رئیس اتحادیه جودوی آسیا در نامه‌اش به فدراسیون جودوی ایران به تناقض اساسنامه فدراسیون جودو با اساسنامه کمیته بین‌المللی اشاره کرده و نوشته بود: "بر اساس منشور کمیته بین‌المللی المپیک، روشن است که اساسنامه کمیته ملی المپیک دارای ایراداتی است. بنابراین نه فدراسیون جودو آسیا و نه فدراسیون بین‌المللی جودو نمی‌توانند این انتخابات را، تا زمانی که به درستی انجام شود، به رسمیت بشناسند."

با توجه به نامه رئیس اتحادیه جودوی آسیا و برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون به نظر می‌آید جودو با محرومیت‌ و تعلیق از سوی فدراسیون بین‌المللی جودو مواجه شده و عدم صدور روادید برای جودوکاران ایران به همین دلیل باشد.

اکنون باید منتظر بود و دید که مسوولان فدراسیون جودو چرا با وجود این هشدار، تصمیم گرفتند تیم های ایران را راهی مالزی کنند، تا در آنجا روادید دریافت کرده و راهی تایوان شوند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.