'کمیته بین المللی المپیک خواهان بازگشت روسای قبلی فدراسیون ها شد'

به روز شده:  16:45 گرينويچ - جمعه 28 سپتامبر 2012 - 07 مهر 1391

قبل از بازی‌های المپیک لندن هم، گروهی از نمایندگان مجلس ایران، قصد استیضاح وزیر ورزش را داشتند

طبق گزارش خبرگزاری فارس، کمیته بین المللی المپیک با ارسال نامه ای به کمیته ملی المپیک ایران خواهان بازگشت روسای برکنار شده فدراسیون‌های ورزشی در ایران شده است.

پس از بازی‌های المپیک لندن، انتخابات فدراسیون‌های دوچرخه سواری، شنا و قایقرانی بدون حضور نماینده کمیته المپیک برگزار شد.

همچنین چند روز پیش، سه شنبه ۴ مهر ماه، انتخابات فدراسیون جودو نیز برگزار شد و محمد علی رستگار به ریاست این فدراسیون رسید.

این انتخابات در حالی برگزار می شوند که فدراسیون‌های مختلف ورزشی در ایران به علت دخالت دولت و اشکالاتی که در اساسنامه‌های آنها وجود دارد از سوی کمیته بین المللی المپیک از برگزاری انتخابات منع شده‌اند.

به همین دلیل همه فدراسیون‌های مذکور در خطر محرومیت و تعلیق قرار دارند.

در همین حال خسرو قمری، رئیس کنونی فدراسیون دوچرخه سواری، یکی از روسایی که بدون حضور نماینده کمیته المپیک انتخاب شده است، در گفتگوی با خبرگزاری فارس گفت: "بر اساس اساسنامه‌ای انتخاب شدیم که قبلی‌ها انتخاب شدند و این طور نبوده است که اساسنامه جداگانه‌ای برای رؤسای قبلی وجود داشته باشد."

خسرو قمری گفته است که نامه کمیته بین‌المللی المپیک را مبنی بر اینکه رؤسای برکنار شده فدراسیون‌ها بر سر کار خود بازگردند، ندیده است.

پیشتر نیز رئیس اتحادیه جودو آسیا با ارسال نامه‌ای نسبت به برگزاری انتخابات به فدراسیون جودوی ایران هشدار داده بود.

اما محمد علی رستگار نیز از محتوی این نامه اظهار بی اطلاعی کرده است.

احتمال تعلیق و محرومیت فدراسیون های ورزشی از سوی مجامع بین المللی از یک طرف، و دخالت دولت در امور ورزشی و عدم نظارت صحیح بر نهادهای ورزشی از طرف دیگر، منجر به استیضاح محمد عباسی، وزیر ورزش شد.

قبل از بازی‌های المپیک لندن هم، گروهی از نمایندگان مجلس ایران، قصد استیضاح وزیر را داشتند که با توجه به نزدیکی این رویداد ورزشی، این طرح به پس از المپیک موکول شده بود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.