لوییس همیلتون به مرسدس بنز پیوست

به روز شده:  13:17 گرينويچ - جمعه 28 سپتامبر 2012 - 07 مهر 1391

لوییس همیلتون، قهرمان فرمول یک، تیم مک لارن را تا پایان سال ۲۰۱۲ ترک می کند و با امضای یک قرارداد سه ساله، از آغاز فصل بعدی، به مرسدس خواهد پیوست.

لوییس همیلتون، ۲۷ ساله، که قرار است با نیکو روزبرگ هم تیم شود، جای مایکل شوماخر، قهرمان هفت دوره رقابت های فرمول یک را در مرسدس می گیرد.

اما معلوم نیست شوماخر، این راننده آلمانی که به یکی از اسطوره های تاریخ فرمول یک تبدیل شده است، بازنشسته خواهد شد یا با یک تیم دیگر قرارداد خواهد بست.

شوماخر، ۴۳ ساله طی بیانیه ای از تعهد و اعتماد بی قید و شرط مرسدس تشکر کرد و گفت "برای لوییس آرزوی موفقیت می کند."

سرجیو پرز از تیم سوئیسی سوبر، قرار است در مکلارن، جایگزین همیلتون شود.

لوییس همیلتون که در سال ۲۰۰۸، قهرمانی فرمول یک شد به بی بی سی گفت: "برای من وقت آن رسیده که با چالش های تازه ای روبرو شوم و از اینکه فصل تازه ای را شروع می کنم بسیار هیجان زده ام."

او در ادامه گفت: "مرسدس بنز میراث بزرگی از خود در این رشته به جا گذاشته است و عشقی که به پیروزی دارد در من هم متبلور است. ما با هم می توانیم به رویای مشترکمان که پیروزی و کسب قهرمانی جهان است، دست یابیم."

راس بران، مدیر تیم مرسدس گفت: "من معتقدم هم تیم شدن لوییس و نیکو در مسابقات سال آینده ترکیبی بسیار هیجان انگیز به وجود می آورد و بی صبرانه منتظر دستاوردهای همکاری این دو با یکدیگر هستم."

تصمیم همیلتون برای مک لارن ضربه بزرگی محسوب می شود. چرا که این تیم مک لارن از سرعت و انگیزه هملیتون محروم خواهد شد، راننده ای که از سیزده سالگی پا به عرصه ورزشهای موتوری در رده های مختلف گذاشته است.

مارتین ویت مارش، مدیر تیم مک لارن گفت که "فصل بزرگی از زندگی و حرفه همیلتون نزد ما رقم خورده و روشن است که برایش آرزوی موفقیت می کنیم."

درآمد سالانه همیلتون در مرسدس بالاتر از مک لارن خواهد بود و فرصت های بیشتری برای جذب اسپانسر و حامیان مالی شخصی پیدا خواهد کرد، اما منابع نزدیک به او می گویند که تصمیم همیلتون به این دلیل بوده که امکان ادامه کار با مرسدس در دراز مدت بیشتر است.

مک لارن در فصل حاضر سریعترین ماشین را دارد. این در حالی است که مرسدس بعد از شروع خوبی که در اوایل فصل داشت، در حال حاصر کمی از رقبا عقب افتاده است.

اما مرسدس بنز بر این اساس با همیلتون قرارداد بسته که تا سال ۲۰۱۴، نهایت تلاش خود را انجام دهد و هنگام اعلام قوانین تازه(در مورد بخش های الکترونیکی موتور و سیستم خروجی گاز اگزوز‌ها) آماده باشند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.