آشتی بازیکنان تیم ملی ایران با رسانه‌ها

به روز شده:  16:42 گرينويچ - 30 سپتامبر 2012 - 09 مهر 1391
تیم ملی ایران

تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی برزیل، 25 مهر با کره جنوبی در ورزشگاه آزادی بازی خواهد کرد.

پس از ماجرای ادامه دار قهر بازیکنان تیم ملی با رسانه‌ها، اعضای تیم ملی ایران با انتشار بیانیه ای با رسانه ها آشتی کردند.

در بیانیه‌ای که در سایت فدراسیون فوتبال منتشر شده، آمده است: "سوء تفاهم هایی میان بازیکنان و رسانه ها پیش آمده بود که در جلسه ای مشترک و باحضور رییس و دبیرکل فدراسیون برطرف گردید واکنون همه با هم متحد هستیم براى صعود به جام جهانى."

بعد از شکست ۱-۰ ایران از لبنان، در چارچوب مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴، موضوع قهر بازیکنان تیم ملی با رسانه‌ها پر رنگ شد، پس از آن بازی خبرنگاران کنفراس خبری را تحریم کردند و به این جلسه نرفتند.

باخت مقابل لبنان و عدم پاسخ گویی آنها به رسانه‌ها، شرایط را برای تیم ملی ایران در فاصله یک ماه مانده به بازی حساس برابر کره جنوبی سخت تر کرد، شاید به همین دلیل در بخش ابتدایی اطلاعیه بازیکنان تیم ملی آمده است:"ما بازیکنان تیم ملی از نتیجه بازی ایران و لبنان ابراز تاسف نموده و از هواداران فوتبال که در همه حال یار و یاور تیم ملی کشورشان بوده و هستند، پوزش می طلبیم و امیدواریم بتوانیم در دیدارهای آینده آن را جبران کنیم."

ما ملی پوشان فوتبال بهمراه کادر فنی، فدراسیون فوتبال و تمامی دست اندرکاران عزم خود را جزم کرده ایم تا با قدرت در این دوره از مسابقات مهم حضور یابیم و با انجام دو بازی خوب و کسب نتیجه و امتیاز لازم، جبران مافات نموده و شرایط را برای صعود هموار سازیم. این هدف مااست اما همه می دانیم که رسیدن به این هدف جز با حمایت همه جانبه دولت محترم، هواداران واقعی فوتبال و تیم ملی، باشگاهها و مربیان گرامی، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال مقدور نخواهد بود.

ماجرای قهر

پس از المپیک لندن، برخی رسانه ها از عملکرد بازیکنان فوتبال انتقاد کردند. استدلال رسانه‌ها آنها این بود که ستارگان فوتبال با درآمد‌های میلیاردی، عملکردی ضعیف و پایین تر از حد انتظار نسبت به قهرمانان المپیک دارند.

بازیکنان تیم ملی در اردوی مجارستان و در واکنش به نقد رسانه‌ها با امضای طوماری از گفت و گو با رسانه ها خودداری کردند. آنها در آن بیانیه "رسانه‌های محتاج انتشار گفت و گو" بازیکنان فوتبال را تحریم کردند.

تحریم رسانه‌ها در بازی دوستانه ایران و اردن هم ادامه پیدا کرد و کسی از بازیکنان به سوالات رسانه‌های گروهی قبل و بعد از بازی پاسخ نداد. اما باخت مقابل لبنان و شدت گرفتن انتقادات علیه تیم ملی وضع را تغییر داد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.