احمدی نژاد: ما نمی‌گوییم چه کسی رئیس فدراسیون باشد

به روز شده:  15:29 گرينويچ - سه شنبه 02 اکتبر 2012 - 11 مهر 1391
احمدی نژاد

رئیس جمهوری ایران معتقد است به جای استیضاح باید به وزیر ورزش کمک کرد.

محمود احمدی نژاد در کنفراس خبری با رسانه‌های داخلی و خارجی، استیضاح وزیر ورزش را "مسئله سازی" عنوان کرد.

رئیس جمهوری ایران علت این موضوع را "فشار دیگران" دانست و دخالت دولت در انتخاب روسای فدراسیون‌ها را به کلی رد کرد.

در حالی که امروز حسن کامران، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، احتمال متنفی شدن استیضاح وزیر ورزش را نزدیک به صفر عنوان کرده، محمود احمدی نژاد گفت که دولت برای پاسخ گویی به سوالات آمادگی دارد.

او گفت: "ما در جلسه استیضاح حضور یافته و پاسخ‌های لازم را خواهیم داد. در این زمینه تصمیم گیری با مجلس است و هر تصمیمی اتخاذ شود به آن احترام می‌گذاریم."

بر اساس اعلام مجلس ایران جلسه استیضاح وزیر ورزش، یکشنبه ۱۶ مهرماه برگزار خواهد شد. آقای احمدی نژاد معتقد است باید به جای استیضاح به وزارت ورزش کمک شود:

"وزیر ورزش هر کسی هست باید به او کمک کنیم. من بصورت قاطع از وزیر حمایت می‌کنم. این وزارتخانه یک سال است تشکیل شده است. ای کاش به جای استیضاح وزیر، از او می‌خواستند که به چه کمکی نیاز دارد.

معلوم است دیگران از این فضا استفاده می‌کنند، نامه نگاری کرده و فشار می‌آورند."

محمود احمدی نژاد در کنفراس خبری به انتقادهای متعدد از وزارت ورزش در رابطه با تغییر روسای فدراسیون ها، غیر مستقیم پاسخ داد و هر گونه دخالت دولت در فدراسیون‌های ورزشی را به کلی رد کرد.

او گفت:"ما به عنوان حکومت و بنده به عنوان رئیس جمهور هیچ وقت نمی‌گویم چه کسی رئیس فدراسیون باشد، چه کسی سرمربی باشد، چه کسی دستیار باشد و ... این را خودشان باید انجام دهند و من باید پشتیبانی کنم."

رئیس جمهوری ایران خواست از تیم ملی فوتبال برای صعود به جام جهانی حمایت شود، او گفته است: "من معمولا در خصوص مسائل ورزشی اینقدر ریز وارد نمی‌شدم اما مجبور شدم این بار ورود کنم، چون جوی سنگین علیه فوتبال به وجود آمده بود و همه داشتند این ورزش را می‌کوبیدند."

آقای احمدی نژاد در لفافه از برنامه‌های انتقادی تلویزیون ایران هم انتقاد کرد: "متاسفانه ورزش ما بیشتر از حاشیه‌های ساختگی رنج می‌برد. یک مسابقه‌ای برگزار می‌شود که در آن هیچ مشکلی نیست، می‌رویم و می‌چرخیم در آن حاشیه‌ای پیدا کنیم تا دو ساعت برنامه بسازیم و نشان دهیم مشکلاتی وجود دارد."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.