ژوزه مورینیو: برای مربیگری به انگلستان بر می گردم

به روز شده:  18:28 گرينويچ - سه شنبه 02 اکتبر 2012 - 11 مهر 1391
ژوزه مورینیو

ژوزه مورینیو گفته است که پس از پایان دوران مربیگری‌اش در رئال مادرید برای ادامه کارش به انگلستان باز خواهد گشت، اما این مربی پرتغالی تاکید کرد که از کار در برنابئو راضی است.

مربی سابق چلسی که تا سال ۲۰۱۶ با رئال مادرید، قرار دارد، احساس می کند که کار بعدی اش به عنوان مربی در لیگ برتر انگلستان خواهد بود.

این مربی ۴۹ ساله در گفتگو با شبکه خبری سی ان ان گفت:"من این موضوع را با صراحت بگویم، بعد از این مقطع، کار بعدی من در انگلستان خواهد بود. چه وقت؟ نمی دانم، هیچ ایده‌ای ندارم،در حال حاضر به دلیل اینکه مربی بهترین باشگاه جهان خوشحالم."

مورینیو در سال ۲۰۱۰ از اینترمیلان به رئال مادرید پیوست. او این تیم را به سومین قهرمانی‌اش در جام باشگاه‌های اروپا رساند.

آقای خاص در اولین فصل حضورش در برنابئو، در رقابت با بارسلونا برای کسب قهرمانی لالیگا ناکام بود ولی فصل بعد توانست نتیجه بهتری به دست آورد.

مورینیو در فصل بعد، قهرمانی با رئال مادرید را به کارنامه درخشانش اضافه کرد. او با اینتر میلان، چلسی و پورتو در سه لیگ مختلف به قهرمانی رسیده است.

از او به عنوان یکی از جانشینان آلکس فرگوسن درمنچستر یونایتد نام برده می شود، اما خود مورینیو گفته است که ترجیح می دهد زمانی که به اولدترافورد باز می گردد، نقش استعداد یاب تیم را بر عهده داشته باشد.

مورینیو گفته است:"بهترین سناریو برای من این است که وقتی به انگلستان باز می گردم، آلکس فرگوسن همچنان مربی منچستر یونایتد باشد، اگر او از فوتبال خداحافظی کند، فوتبال چیزهای زیادی را از دست می دهد. من به او رئیس می گویم به خاطر اینکه او رئیس مربیان است و امیدوارم زمانی که به فوتبال انگلستان بازی می گردم او همچنان به عنوان مربی منچستر یونایتد حضور داشته باشد."

مورینیو قبل از اینکه مربی چلسی شود، با پورتو قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده بود. او با چلسی دو قهرمانی در لیگ برتر، یک قهرمانی در جام حذفی و دو قهرمانی در جام اتحادیه کسب کرد.

این مربی پرتغالی در سال ۲۰۰۷ ناگهان از چلسی جدا شد و به اینتر میلان رفت. در آن زمان گفته شد که علت جدایی او از آبی پوشان لندنی، مخدوش شدن رابطه اش با رومن آبرامویچ، مالک باشگاه چلسی بود.

اما وقتی زمانی از او پرسیده شد که آیا او حاضر است بار دیگر در تیم چلسی، مربی گری کند، پاسخ داد:"بله حتما، این نمونه کاملی از یک جدایی بی نظیر است. ما با هم ارتباط بسیار خوبی داریم."

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.