بازیکن ایتالیایی به جرم تبانی به ۲۲ ماه حبس تعلیقی محکوم شد

به روز شده:  18:22 گرينويچ - چهارشنبه 03 اکتبر 2012 - 12 مهر 1391

در ادامه تلاش مقام های فوتبال ایتالیا برای مبارزه با فساد و تبانی در فوتبال این کشور، یکی از بازیکنان سابق باشگاه باری به جرم تبانی در مسابقه ای با تیم لچه در دیدار سرنوشت ساز انتهای جدول سری آ به ۲۲ ماه حبس تعلیقی محکوم شد.

آندره ماسیلو ، مدافع سابق باری تائید کرده که در آن مسابقه که در ماه مه ۲۰۱۱ برگزار شد، به عمد گلی وارد دروازه تیم خود کرده و کمک کرده که لچه در دسته یک باشگاه های ایتالیا باقی بماند.

بازی لچه و باری ۲ بر صفر به سود لچه پایان یافت.

اما پس از آنکه مشخص شد در این بازی تبانی شده، لچه به دسته سه سقوط کرد و باری که سقوطش پیش از آن بازی مسجل شده بود، فصل جدید را در سری ب ( دسته دو) با ۷ امتیاز منفی آغاز کرد.

ماسیلو، ۲۶ ساله که اکنون بازیکن هیچ باشگاهی نیست، در دادگاهی در باری به گل عمدی خود اعتراف کرد.

اعتراف او باعث شده است که ماسیلو در زندان حبس نشود و تنها به حبس تعلیقی محکوم شود.

تا به حال در رابطه با پرونده تبانی در فوتبال ایتالیا، بیش از ۲۰ تیم فوتبال مورد تحقیق قرار گرفته و بیش از ۳۰ بازیکن و مربی نیز بازداشت و یا بازجویی شده اند.

استفانو مائوری، کاپیتان لاتزیو و لئوناردو بونوچی، مدافع یوونتوس جزو افرادی بودند که در رابطه با همین پرونده توسط پلیس ایتالیا دستگیر شدند.

در ماه اوت نیز آنتونیو کنته، سرمربی یوونتوس و دستیارش آنجلو آلیسو به ترتیب به ده و هشت ماه محرومیت از فوتبال محکوم شده بودند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.