انتقادها علیه وزیر ورزش ایران شدت گرفت

به روز شده:  17:45 گرينويچ - چهارشنبه 03 اکتبر 2012 - 12 مهر 1391

جلسه استیضاح محمد عباسی، وزیر ورزش ایران قرار است در روز ۱۶ مهر برگزار شود

احمد دنیا مالی، رئیس برکنار شده فدراسیون قایقرانی در پی اظهار نظرهای اخیر محمد عباسی، وزیر ورزش و جوانان ایران، گفته است که آقای عباسی "نگاه تحلیلگرانه ای ندارد و انفعالی برخورد می کند".

آقای دنیا مالی در واکنش به این اظهار نظر وزیر ورزش که "هیچ کار غیرقانونی در برکناری روسای فدراسیون‌ها انجام نداده" گفته است: "اگر قوانین داخلی ما با قوانین جهانی مغایر است بهتر است قوانین خودمان را اصلاح کنیم."

واکنش ها به اقدامات وزیر ورزش در حالی شدت گرفته که طرح استیضاح آقای عباسی با امضای ۶۰ نماینده در هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شده و قرار است جلسه استیضاح وزیر ورزش در روز ۱۶ مهر ماه برگزار شود.

در نامه ۶۰ نماینده مجلس برای استیضاح وزیر، ۲۰ مورد مطرح شده است که یکی از آنها به انگیزه دخالت وزیر ورزش در امور فدراسیون‌ها و تغییرات غیر اصولی آنها و استفاده از مسئولان تربیت‌بدنی در باشگاه‌های ورزشی و تحمیل به مسئولیت برای فدراسیون‌ قایقرانی و شنا اشاره شده است.

آقای دنیا مالی تنها یکی از روسای فدراسیون های ورزشی در ایران است که اخیرا با برگزاری انتخابات فدراسیون‌ها آن هم بدون حضور نماینده کمیته المپیک، برکنار شده است.

روسای فدراسیون های دوچرخه سواری، شنا و جودو نیز با روندی مشابه، برکنار شده اند.

به همین دلیل طی هفته های گذشته روند انتخابات روسای فدراسیون ها از سوی مجامع بین المللی، از جمله کمیته بین المللی المپیک IOC، مورد انتقاد های فزاینده قرار گرفته و فدراسیون های ورزشی ایران در خطر محرومیت از رقابت های بین المللی قرار دارند.

آقای دنیا مالی ضمن تاکید بر این موضوع گفته است: " آقایان مرتب می گویند که کار غیر قانونی انجام نداده اند. چنانچه اقداماتی که وزیر انجام داده مشکلی نداشته، چرا حدود ۳۰ نامه از طرف IOC و فدراسیون‌های جهانی برای ایران آمده است؟"

او ضمن ابراز نگرانی از اینکه خطرات جدی پیش روی ورزش ایران است، خواهان اصلاح قوانین داخلی و تطبیق آن با مقررات بین المللی شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.