فدراسیون جهانی قایقرانی: انتخابات فدراسیون ایران را قبول نداریم

به روز شده:  18:58 گرينويچ - 07 اکتبر 2012 - 16 مهر 1391
قایقرانی بادبانی

در ایران همه ورزش‌های مرتبط با قایق زیر نظر فدراسیون قایقرانی انجام می گیرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌های ایران فدراسیون جهانی قایقرانی بادبانی (ISAF) با ارسال نامه‌ای به کمیته ملی المپیک انتخابات برگزار شده توسط فدراسیون قایقرانی را نپذیرفته و نام رئیس جدید را از وب سایت این فدارسیون حذف کرده است.

در بخش ابتدایی این نامه به اساسنامه های استاندارد فدراسیون ورزشی ایران اشاره شده و با فاقد ارزش دانست آن ها آمده است که: "ما به این نتیجه رسیدیم که پیش نویس این قانون از سوی مسئولان دولتی برای تمامی فدراسیون‌های ورزشی ایران، تهیه شده و روشن است که این قوانین از سوی فدراسیون قایقرانی ایران، مستقلا پذیرفته نیست و به اجبار مقامات دولتی تنظیم شده است. این کاملا با قوانین کمیته بین المللی المپیک تناقض جدی دارد و روشن است که "سازمان تربیت بدنی" در ارتباط با فدراسیون‌های ورزشی دخالت داشته است."

هفته پیش نام محمد شروین اسبقیان به عنوان رئیس جدید فدراسیون قایقرانی بادبانی ایران در سایت فدراسیون جهانی این ورزش درج شده بود.

انتخابات فدراسیون قایقرانی ابتدای ماه جاری و بدون حضور نماینده کمیته ملی المپیک برگزار شد و در آن محمد شروین اسبقیان، کاندیدای مورد نظر وزارت ورزش به عنوان رئیس فدراسیون قایقرانی ایران انتخاب شد.

بر اساس قوانین، در انتخابات همه فدراسیون‌های ورزشی، نماینده کمیته ملی المپیک باید حضور داشته باشد. اما در این انتخابات به علت اینکه وزارت ورزش اصلاحات کمیته بین المللی المپیک را نپذیرفته بود، نماینده کمیته ملی المپیک در آن انتخابات غایب بود.

در قسمتی دیگری از نامه فدراسیون جهانی قایقرانی آمده است: "واضح است که انتخابات بر طبق اساسنامه‌ای که از سوی IOC و ISAF تایید نشده، برگزار شده و توصیه IOC این بوده است که نتایج این انتخابات را قبول نکنیم و تقاضای برگزاری انتخاباتی جدید بر اساس اساسنامه‌ تایید شده فدراسیون جهانی را داریم."

پیش از این و قبل از المپیک لندن، وزارت ورزش ایران احمد دنیا مالی، رئیس پیشین فدراسیون قایقرانی را برکنار کرده بود.

آقای دنیا مالی تنها یکی از روسای فدراسیون های ورزشی در ایران است که اخیرا برکنار شده است.

روسای فدراسیون های دوچرخه سواری، شنا و جودو نیز با روندی مشابه، برکنار شده اند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.