اتحادیه‌ حرفه‌ای بازیکنان انگلستان: میزان محرومیت 'تری' کافی نیست

به روز شده:  10:20 گرينويچ - دوشنبه 08 اکتبر 2012 - 17 مهر 1391
کلارک کارلیسه

کلارک کارلیسله، رئیس حرفه‌ای بازیکنان انگلستان گفت، محرومیت چهار جلسه ‌ای جان تری تضعیف موضع این اتحادیه در مورد محکومیت نژاد پرستی است.

آقای کارلیسه گفته است که "محرومیت سوارز پیام روشن و محکمی داشت و آن این بود که نژادپرستی در این بازی تحمل نخواهد شد، کاهش محرومیت تری به چهاربازی، تنها باعث آسیب دیدن این پیام می شود."

لوئیس سوارز در فصل پیش لیگ برتر به دلیل توهین نژاد پرستانه به پاتریس اورا، مدافع منچستر یونایتد هشت بازی از همراهی تیمش محروم شد.

مدافع چلسی، دو هفته پیش از سوی کمیته مستقل اتحادیه فوتبال انگلستان به خاطر توهین نژادپرستانه به آنتون فردیناند، مدافع کوئینز پارک رنجرز در بازی سال گذشته این دو تیم از حضور در چهار بازی محروم شد.

جان تری تا ۱۸ اکتبر فرصت دارد تا به محرومیت و جریمه ۲۲۰ هزار پوندی اش اعتراض کند.

کارلیسه، معتقد است مجازات ها و محرومیت برای بازیکنانی که مرتکب توهین نژاد پرستانه می شوند، باید با برنامه هایی برای احیای بازیکنان همراه شود تا نتیجه بهتری داشته باشد.

به نظر رئیس حرفه‌ای بازیکنان انگلستان اگر جان تری به مجازاتش اعتراض دارد، باید در کازاری بر علیه توهین نژاد پرستانه شرکت کند.

او در گفتگو با یکی از برنامه‌های رادیویی بی‌بی‌سی گفته است: " اگر او خواستار شرکت در کارزار ضد نژاد پرستی است باید در سمینارهایی که مربوط به این موضوع است، حضور پیدا کند، نه تنها برای اطلاعاتی که در این سیمنارها ارایه می شود بلکه به دلیل اینکه اینکار باعث می شود آنها از حرکت خود پشیمان شوند. فایده دیگری که شرکت در این کارزارها دارد؛ این است که مردم عادی هم از پیام آن مطلع می شوند."

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.