مورینیو: رونالدو و مسی از سیاره دیگری آمدند

به روز شده:  11:24 گرينويچ - سه شنبه 09 اکتبر 2012 - 18 مهر 1391
مسی و رونالدو

لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، هر کدام باز زدن دو گل در تساوی دو بر دو بارسلونا با رئال مادرید، به روند گلزنی خیره کننده خود در این فصل ادامه دادند تا ژوزه مورینیو پس از پایان بازی "آنها را فرا زمینی" بداند.

کریستیانو رونالدو در دقیقه ۲۳ بازی، روی پاس کریم بنزما، با ضربه ای دقیق توپ از فضای بین ویکتور والدز و تیر عمودی وارد دروازه بارسلونا کرد و رکورد تازه‌ای در گلزنی در ال کلاسیکو بر جای گذاشت.

دو دقیقه بعد، ضربه کریم بنزما به تیر دروازه بارسلونا برخورد کرد اما مسی در دقیقه ۳۱، اولین گل خود در این بازی را با استفاده از اشتباه پپه مدافع رئال، وارد دروازه رئال مادرید کرد.

مهاجم آرژانتینی بارسلونا دهمین گل این فصل خود از روی ضربه کاشته و از فاصله ۲۵ متری وارد دروازه رئال کرد.

گل مسی تنها ۵ دقیقه، بارسلونا را از رئال پیش انداخت، رونالدو با پاس زیبای مسوت اوزیل توپ را به گوشه دروازه بارسلونا فرستاد و نتیجه را دو بر دو کرد.

مارتین مونتویا که به جای دنی آلوز برزیلی وارد زمین شده بود، می توانست میزبان در دقایق پایانی برنده بازی کند، ولی ضربه پیچ دار او به تیر دروازه برخورد کرد.

مسی ۲۵ ساله روی پاس جوردی آلبا می توانست در این بازی هت تریک کند، اما ضربه او از کنار تیرک عمودی رئال مادرید به بیرون رفت.

در این بازی دو بازیکن برتر فوتبال جهان که تیتر بسیاری‌ از روزنامه‌های جهان را به خود اختصاص دادند، بار دیگر ارزش خود را ثابت کردند.

رونالدو که در این بازی از ناحیه شانه مصدوم شد، در شش ال کلاسیکو گلزنی کرده است و در یازده بازی این فصل ۱۴ گل به ثمر رسانده است.

این مساوی نوار پیروزی‌های پی در پی بارسلونا در این فصل پایان داد. اما آنها را در صدر جدول لالیگا نگه داشت. بارسلونا در حالی یک امتیاز از بازی با رئال مادرید کسب کرد که کارلوس پویول و ژرار پیکه دو دفاع وسط خود را به علت مصدومیت در اختیار نداشت.

به نظر می آید، ژوزه مورینیو با توجه به حملات آخر بازی میزبان از نتیجه به دست آمده در نیوکمپ راضی است.

در مجموع این نتیجه برای رئال مادرید، عادلانه بود، آنها بازی با ضرب آهنگ بهتری آغاز کردند و به گل رسیدند، آنها قبل از گل اول رونالدو به راحتی می توانستند، دو بار به گل برسند.

بارسلونا با این تساوی فاصله هشت امتیازی خود را با رئال مادرید در جدول حفظ کرد و جایگاه اش را در صدر جدول را تثبیت. از سوی دیگر رئال با این نتیجه به رده پنجم جدول لالیگا صعود کرد.

واکنش‌های پس از بازی

تیتو ویلانوا پس از تساوی بارسلونا در مقابل رئال در نیوکمپ درباره عملکرد مهاجم آرژانینی اش گفته است:

" ما سقف توانایی مسی را نمی دانیم، شما باید ببینید که او هر روز چگونه تمرین می کند و تلاش می کند تا بهتر و بهتر شود"

ویلانوا در ادامه درباره لیونل مسی گفته است:"فکر می کنم ما هرگز بازیکنی مثل او نخواهیم دید، او با فاصله زیادی بهترین بازیکن جهان است"

به نظرمربی بارسلونا رونالدو می توانست "بیشتر شناخته شود"، اگر که دوران بازی‌اش با مسی همزمان نمی شد.

از سوی دیگر، ژوزه مورینیو گفته است که نمی توان این دو بازیکن را از هم جدا دانست. ولی او ترجیح می داده که رونالدو بهترین بازیکن سال اروپا می شد:" فکر می کنم باید گفتن اینکه چه کسی بهترین بازیکن ممنوع شود،

به دلیل اینکه این دو بازیکن از سیاره دیگری آمدند، من دوست داشتم که بازیکن من بهترین بازیکن جهان شود، چرا که او قهرمان بهترین لیگ جهان شده بود. ولی هر دو بازیکن به نظر من عالی هستند"

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.