عطش سریع‌ترین مرد جهان برای طلای المپیک ریو

به روز شده:  17:00 گرينويچ - دوشنبه 08 اکتبر 2012 - 17 مهر 1391
یوسن بولت

یوسن بولت قصد دارد در المپیک ۲۰۱۶ ریو طلاهای دوهای ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر را کسب کند.

دونده جامائیکایی علاوه بر کسب مقام اول دوهای ۱۰۰ و ۲۰۰ متر، مدال طلای ۴ در صدمتر المپیک لندن را به دست آورد، گفته است تصمیم ندارد که در دوهای ۴۰۰ متر و یا پرش طول شرکت کند. او گفته است:" برای آمادگی در این سه رشته سرعت احتیاج به تمرکز است، من نمی خواهم هیچ رشته دیگری را در المپیک ریو امتحان کنم، من تنها قصد دارم ازعنوان‌هایم دفاع کنم تا به دنیا نشان دهم که می توانم دوباره این کار انجام دهم."

این دونده ۲۶ ساله تاکید کرده که هدف اش این است که سال آینده در مسابقات قهرمانی دو ومیدانی در مسکو، رکوردش را بهتر کند.

او گفته است:" این موضوع بستگی به تمرینات و کار سخت دارد، زمانی که من قهرمان شدم، جوان بودم و مردم می گفتند علت سریع بودن من سن‌ام است، اما من از وقتی که دونده حرفه‌ای شده ام بیشتر برای این کار تلاش و انرژی گذاشته ام"

من به تلاش، تمرین سخت و تمرکز در کارم ادامه می دهم،اینکه بفهمم چقدر سریع می توانم بدوم و حتما سعی کنم که نسبت به سال قبل سریع تر باشم، نیاز به تمرکز دارم. مهمترین مسئله تمرکز است."

بولت اولین مردی است که در دو المپیک متوالی توانسته مدال‌های طلای دو سرعت را کسب کند. او پس از المپیک لندن وقتی به جامائیکا بازگشت، ۲۰۰ متر را در ۱۹ ثانیه ۳۲ صدم دوید. یوهان بلیک و وارن ویر هم وطنان او، در همین رشته نقره و طلا گرفتند.

بولت پیش از این و بعد از کسب سه مدال طلا در المپیک درباره شرکتش در المپیک ریو با شک و تردید صحبت کرده بود:" مربی من می خواهد که در دو ۴۰۰ متر شرکت کنم. خودم می خواهم پرش طول را امتحان کنم. من در کارهای مختلفی می توانم در ورزش انجام دهم، این ها همگی هدف های متفاوتی است "

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.