حریفان ایران در مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ مشخص شدند

به روز شده:  16:49 گرينويچ - سه شنبه 09 اکتبر 2012 - 18 مهر 1391
قرعه کشی جام ملت‌های آسیا

قرعه کشی دور مقدماتی جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا امروز در ملبورن استرالیا انجام شد و ایران به همراه لبنان، تایلند و کویت در گروه B قرار گرفت.

در رقابتهای انتخابی بیست تیم در پنج گروه ۴ تیمی با هم رقابت خواهند کرد و از هر گروه دو تیم مستقیما به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا در استرالیا صعود خواهند کرد. بهترین تیم سوم هم به جمع صعودکنندگان خواهد پیوست.

استرالیا میزبان و تیم دوم دوره قبل و ژاپن و کره جنوبی به عنوان تیم های اول و سوم دوره پیشین به همراه کره شمالی قهرمان چلنج کاپ ۲۰۱۲ در رقابت‌های انتخابی شرکت نخواهند کرد.

در دوره پیشین جام ملت‌های آسیا در قطر ۲۰۱۱، تیم ملی ایران در مرحله نهایی با سه برد و نه امتیاز به دور حذفی راه پیدا کرد ولی در مرحله یک چهارم نهایی، یک بر صفر به کره جنوبی باخت و حذف شد.

مسابقات جام ملت‌های آسیا از سال ۱۹۵۶ (۱۳۳۵) آغاز شده و ایران از ۱۹۴۷ به بعد در تمامی دوره‌ها حضور داشته است. تیم ملی ایران با سه عنوان قهرمانی و چهار مقام سومی پس از ژاپن و عربستان پر افتخارترین تیم آسیایی است.

گروه‌های پنج‌گانه مقدماتی جام ملت‌های آسیا- استرالیا ۲۰۱۵

  • گروه A: سنگاپور، عمان، سوریه، اردن
  • گروه B: ایران، لبنان، تایلند، کویت
  • گروه C: عربستان، چین، عراق، اندونزی
  • گروه D: قطر، مالزی، یمن، بحرین
  • گروه E: ازبکستان، ویتنام، امارات، هنگ کنگموضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.