انتشار گزارش دوپینگ لانس آرمسترنگ

به روز شده:  18:50 گرينويچ - چهارشنبه 10 اکتبر 2012 - 19 مهر 1391
لانس آرمسترانگ

تیم لانس آرمسترنگ قهرمان دوچرخه سواری بر اساس گزارش آژانس ضد دوپینگ آمریکا "پیشرفته ترین، حرفه ای ترین و موفق ترین دوپینگ تاریخ" را انجام داده است.

تراویس تایگارت، رئیس کل آژانس مبارزه با دوپینگ آمریکا گفته که این بیانیه "مدارکی قاطع و غیر قابل انکار" از اقدام به دوپینگ تیم این دوچرخه سوار منتشر کرده است.

در این گزارش هزار صفحه ای شواهدی از دو پینگ این دوچرخه سوار چهل و یک ساله آمریکایی ارائه شده، از جمله سوگند بیست و شش نفر که یازده نفر هم تیمی های سابق او بوده اند.

این آژانس سه ماه پیش آرمسترانگ را به دوپینگ متهم کرد. آرمسترانگ در اعتراض به این رای به دادگاه فدرال شکایت کرد اما دادگاه اعتراض او را وارد ندانست.

پس از آن آرمسترانگ اعلام کرد دیگر به اتهام‌های بی مدرک آژانس ضد دو پینگ آمریکا اعتنایی نمی کند حتی درخواست فرجام هم نخواهد کرد.

آژانس ضد دو پینگ آمریکا هم در پاسخ، او را از تمام عناوینش از سال ۱۹۹۸ خلع کرد و این گزارش را منتشر کرد.

اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری سه هفته فرصت دارد تا نسبت به این گزارش اعتراض کند و اگر به نتیجه نرسد، آرمسترانگ هفت عنوان قهرمان تور دو فرانس را از دست خواهد داد.

آژانس ضد دوپینگ ادعا می کند که آرمسترانگ حداقل از سال ۱۹۹۶ با تزریق خون و استفاده از مواد ممنوعه و انرژی زا از جمله اریتروپوئتین (که به ساخت و ساز گلبول های قرمز کمک می کند) و استروید، دوپینگ می کرده است.

لانس آرمسترانگ در سال ۲۰۰۵ از دوچرخه سواری حرفه ای بازنشسته شد.

او که در سال ۱۹۹۷ از بیماری سرطان بیضه جان سالم به در برد، می گوید که قصد دارد تنها روی فعالیت هایش در یکی از سازمان های خیریه کمک به مبتلایان سرطان تمرکز کند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.