محرومیت پنج هم‌تیمی سابق آرمسترانگ

به روز شده:  16:02 گرينويچ - جمعه 12 اکتبر 2012 - 21 مهر 1391
آرمسترانگ

در گزارش آژانس ضد دوپینگ لانس آرمسترانگ بازی کننده کلیدی دوپینگ‌ها در تیم‌اش شناخته شده است

آژانس ضد دوپینگ آمریکا پنج هم‌تیمی سابق لانس آرمسترانگ را به محرومیت شش ماهه محکوم کرد.

لیوای لیفیمر، جورج هینکاپی، تام دنیلسون ، کریستین وندولد و دیوید زابریسکی به دلیل همکاری با آژانس ضد دوپینگ در ارائه مدرک علیه آرمسترانگ مستحق تخفیف در مجازات دانسته شده اند.

لیفیمر پیش‌تر از طرف تیم‌اش، امگا فارما کوئیک استپ تعلیق شده بود.

آرمسترانگ هم از طرف آژانس ضد دوپینگ آمریکا به دلیل دوپینگ به محرومیت مادام العمر و خلع تمام عناوین قهرمانی تور دو فرانس محکوم شده بود.

گزارش دوپینگ آرمسترانگ در ۱۰۰۰ صفحه به فدراسیون جهانی دوچرخه سواری فرستاده شده است. در صورت عدم اعتراض فدراسیون جهانی ظرف ۲۱ روز پس از دریافت گزارش، محکومیت‌ها قطعی و غیر قابل تغییر شناخته خواهند شد. فدراسیون جهانی در حال حاضر مشغول بررسی گزارش یاد شده است.

لیفیمر، هینکاپی، دنیلسون، وندولد و زابریسکی هرکدام به دوسال محرومیت محکوم شده بودند، اما به دلیل همکاری با آژانس و ارائه شهادت علیه آرمسترانگ این حکم تا فوریه ۲۰۱۲ (اسفند ۹۱) اجرایی نخواهد شد. هینگاپی ۳۹ ساله ماه اوت (مرداد ۹۱) از ورزش خداحافظی کرد.

به اعتقاد راجر هاموند هم‌تیمی سابق آرمسترانگ، این مجازات (مجازات پنج نفر) خیلی سهل‌گیرانه است.

آقای هاموند گفت: "برای من قابل درک نیست که چرا این دوچرخه سواران فقط شش ماه در زمستان باید محکوم شوند".

او در ادامه با اشاره به تمایل آژانس ضد دوپینگ به برجا گذاشتن میراث، اصلی‌ترین نکته این تحقیقات را ساخت میراثی برای ورزش میداند و میگوید: " نمی‌دانم چطور میراثی را دارند میسازند؟"

به گفته راجر هاموند نتیجه‌ای که از این محکومیت می‌توان گرفت این است که اگر برای سالها تقلب کرده‌اید و دروغ گفته‌اید، مادامی که دیگری را درگیر تخلفاتتان کنید در امان خواهید بود.

او گفت هم‌تیمیهای آرمسترانگ هم باید به صورت مشابه جریمه می شدند." آنها هم تقلب کرده اند و خطرات آنرا پذیرفته‌اند."

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.