استادیوم آنفلید بازسازی خواهد شد

به روز شده:  17:36 گرينويچ - دوشنبه 15 اکتبر 2012 - 24 مهر 1391
ورزشگاه آنفلید

مسئولان باشگاه لیورپول تایید کرده‌اند که طرح ساختن ورزشگاه جدید را کنار گذاشته‌اند و به جای آن قصد دارند آنفلید را بازسازی کنند. مسئوولان این باشگاه گفته اند که ظرفیت آن را ۴۵ هزار صندلی به ۶۰ هزار خواهند رساند.

هزینه این پروژه و هتلی که باشگاه لیورپول قصد ساختن آن را دارد ۱۵۰ میلیون پونده برآورد شده است.

یان آیره مدیرعامل باشگاه لیورپول گفته است:"این اولین قدم برای به دست آوردن این ورزشگاه است و ما منتظر تایید پیشنهادمان هستیم، اما این لحظه بی نظیری است. امروز ما قدم بزرگی را برای منطقه آنفلید برداشتیم."

نقشه کامل چگونگی بازسازی ورزشگاه چند ماه پیش از مشاوره عمومی طراحی خواهد شد. اگر همه چیز روی برنامه پیش رود، مسئولان باشگاه امیدوارند که عملیات بازسازی از سال ۲۰۱۴ آغاز شود.

آیره مدیر عامل باشگاه لیورپول درباره ترجیح بازسازی به ساختن ورزشگاه جدید گفته است: "لیورپول ۱۲۰ سالگی‌اش را امسال در آنفلید جشن گرفت و در این موضوع شکی نیست که اینجا خانه الهام بخش باشگاه است. ترجیح ما همیشه بر ماندن در آنفلید بوده است."

گروه ورزشی فن وی، مالکان لیورپول علاوه بر این باشگاه، تیم بیسبال بوستون رد ساکس را هم در اختیار دارد. این گروه ورزشی دو سال پیش، ساخت ورزشگاه جدیدی رو در نزدیکی استنلی پارک در شهر لیورپول آغاز کرد، اما به دلیل مشکلات مالی ادامه ساخت این ورزشگاه متوقف شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.