گفتگوی بلاتر با مقام های کوبا درباره فوتبالیست های فراری این کشور

به روز شده:  19:34 گرينويچ - دوشنبه 15 اکتبر 2012 - 24 مهر 1391
سب بلاتر

سپ بلاتر رئیس فدارسیون جهانی فوتبال، فیفا، با مقامات کوبایی در مورد قانون شکنی سه بازیکن تیم ملی این کشور در ترک اردوی تیم ملی قبل از بازی با کانادا گفتگو خواهد کرد.

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال گفته است: "این مسئله تنها به مسابقات فیفا مربوط نیست، بلکه به ریاست فیفا مربوط می شود. من شخصا با مسوولان ورزشی در کوبا صحبت می کنم و آنها هم این مسئله را به مقامات سیاسی این کشور منتقل خواهند کرد."

سه بازیکن کوبایی، روز پنج شنبه و پیش از بازی تیم ملی این کشور با کانادا در تورنتو ناپدید شدند.

بلاتر قرار بود ماه جاری میلادی به کوبا سفر کند و سفرش به دلایل نامشخصی به تعویق افتاد. او گفته است این تعویق ربطی به فرار بازیکنان کوبایی ندارد.

مایکل گالینو، یکی از فوتبالیست های متواری کوبایی که پیشتر از این تیم جدا شده بود، در زمان برگزاری مسابقات جام کونکاکاف در سال ۲۰۰۵ و در آمریکا ناپدید شد. او بعدها به عضویت یکی از تیم های باشگاهی آمریکا در آمد.

بازیکنان کوبایی در فرار سابقه ‌ای طولانی دارند. سال گذشته هفت بازیکن تیم فوتبال المپیک این کشور در جریان بازی این تیم با آمریکا در فلوریدا از محل اسکان تیم متواری شدند.

در ماه اکتبر همان سال دو بازیکن تیم بزرگسال این کشور قبل از مسابقه مقدماتی جام جهانی در مقابل آمریکا ناپدید شدند.

در فرودین سال گذشته هم، یوسنیل مسا بازیکن تیم ملی فوتبال این کشور، قبل از برگزاری جام کونکاکاف از اردو تیم ملی این کشور فرار کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.