مقدماتی جام جهانی برزیل؛ شگفتی سوئد در آلمان

به روز شده:  21:00 گرينويچ - چهارشنبه 17 اکتبر 2012 - 26 مهر 1391
سوئد و آلمان

دیروز در مسابقات مقدماتی جام جهانی برزیل، سوئد با اینکه چهار بر صفر از آلمان عقب بود، در نهایت بازی را چهار بر چهار مساوی کرد. تیم ملی اسپانیا هم در مادرید مقابل فرانسه یک بر یک متوقف شد.

تیم ملی آلمان که تا دقیقه ۶۰ بازی چهار بر صفر از میزبان‌اش سوئد پیش بود، در ۳۰ دقیقه ۴ گل دریافت کرد تا تماشاگران آلمانی با بهت و تعجب ورزشگاه المپیک برلین را ترک کنند.

راسموس الم با زدن گل چهارم سوئد در دقیقه ۹۳، به روند پیروزی‌های آلمان در مرحله مقدماتی جام جهانی پایان داد.

اسپانیا در مادرید تا دقیقه ۹۳ یک بر صفر از میهمانش فرانسه پیش بود ولی گل الیور ژیرو مهاجم آرسنال، در وقت‌ های اضافه جای پیروزی را با تساوی عوض کرد.

تک گل اسپانیا را سرجیو راموس روی ارسال ژاوی وارد دروازه فرانسه کرد. قهرمان جهان و اروپا می توانست تعداد گل‌هایش را به دو برساند ولی پنالتی سس فابرگاس را هوگو لوریس دفع کرد.

اریک هامرند بازیکن تیم ملی سوئد پس از تساوی چهار بر چهار تیم اش در مقابل آلمان گفته است:" فضای عجیبی بر رختکن حکم فرما بود، در بازی‌های بین المللی هر روز پیش نمی آید که شما بازی ۴-۰ باخته را ۴-۴ مساوی کنید."

یوآخیم لو، سرمربی تیم مربی آلمان درباره تساوی چهار بر چهار مقابل سوئد گفته است: "در کل ما در ۶۰ دقیقه اول عالی بودیم و در ۳۰ دقیقه پایانی بی‌نهایت ضعیف."

هلند و روسیه تنها تیم های اروپایی هستند که در تمام بازی‌های مرحله مقدماتی جام جهانی برزیل پیروز شده اند.

ایتالیا صدرنشین گروه B اروپا، دانمارک را سه بر صفر در میلان شکست داد. در گروه E سوئیس پس از شکست دادن ایسلند صدر نشین شد.

در گروه H بازی لهستان و انگلستان به دلیل بارش باران و آبگرفتگی زمین به امروز موکول شد.

نتایج مهم‌ترین بازی‌های مقدماتی جام جهانی برزیل

آرژانتین ۱-۲ شیلی
هلند ۱-۴ رومانی
اسکاتلند ۲-۰ بلژیک
دانمارک ۳-۱ ایتالیا
سوئد ۴-۴ آلمان
ترکیه ۳-۱ مجارستان
ولز ۲-۰ کرواسی
گواتمالا ۳-۱ آمریکا
اروگوئه ۴-۱ بولیوی
صرستان ۱-۰ مقدونیه
سوئیس ۰-۲ ایسلند
آذربایجان ۱-۰ روسیه

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.