منع توئیت کردن برای بازیکنان تیم ملی انگلستان ۲۴ ساعت قبل از بازی

به روز شده:  19:43 گرينويچ - چهارشنبه 17 اکتبر 2012 - 26 مهر 1391
تیم ملی انگلستان

بازیکنان تیم‌های ملی انگلستان، بر اساس قانون جدید فدراسیون فوتبال این کشور، ۲۴ ساعت قبل از هر بازی از هرگونه اظهار نظر درباره آن منع خواهند شد.

جزئیات این قانون جدید در حال کامل شدن است و پیش بینی می شود که از ماه نوامبر اجرایی شود. این قانون پس از چند توئیتر نسنجیده از سوی بازیکنان انگلستان تدوین شده است.

قانون جدید همچنین نقش کاپیتان را در تیم پر رنگ تر کرده است و زمانی که بازیکنان صرف بازی‌های کامپیوتری می کنند را هم شامل می شود.

جزئیات کامل مقررات انضباطی به صورت عمومی منتشر نخواهد شد، اما در آن آمده است که اظهار نظر در توئیتر درباره "تیم حریف، مدیریت و یا به صورت فردی می تواند باعث جریمه انضباطی شود".

بر اساس مقررات جدید، نظر دادن در روز بازی و یا یک روز قبل از آن تنها با "تایید مربی" امکان پذیر است.

به بازیکنان گفته شده که "همیشه به هواداران احترام بگذارند" و پس از بازی، فارغ از هر نتیجه‌ای در محل پرسش و پاسخ رسانه‌ها حضور پیدا کنند.

فدراسیون فوتبال انگلستان گفته است، تدوین این قانون ارتباط مستقیم با عمل بازیکن خاصی ندارد.

اشلی کول و ریان برتراند دو بازیکن تیم ملی انگلستان، به خاطر توئیت کردن به دردسر افتادند.

کول توئیت توهین آمیزی خطاب به فدراسیون فوتبال انگلستان منتشر کرده بود که بعدا به خاطر آن از رئیس فدراسیون عذر خواهی کرد.

برتراند هم که به خاطر انتخاب نشدنش در ترکیب تیم ملی این کشور، در توئیتر ناسزا منتشر کرده بود، پس از عذرخواهی حساب کاربری اش را در توئیتر پاک کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.