درگیری بازیکنان معترض مصری و هواداران الاهلی در قاهره

به روز شده:  16:53 گرينويچ - دوشنبه 22 اکتبر 2012 - 01 آبان 1391
الاهلی مصر

بازیکنان لیگ برتر فوتبال مصر و برخی از هواداران تیم الاهلی در اعتراض به ادامه تعطیلی لیگ این کشور مانع از خروج اعضای تیم سان شاین استار نیجریه از هتل محل اقامتشان در قاهره شدند.

شاهدان می گویند، بازیکنان و هوادارانشان روبروی کاخ ریاست جمهوری دست به تظاهرات زدند و خواستار از سر گیری لیگ برتر این کشور شدند. بازیکنان لیگ‌های محتلف این کشور پس از تعطیلی حقوقی دریافت نکرده اند.

این گروه پس از آن به هتلی که تیم نیجریه‌ای اقامت داشت حرکت کردند.

به گزارش سایت الاهرام، ترس از اخلال در برگزاری بازی توسط معترضان باعث شد تا طرفدران دو آتشه الاهلی به محل اقامت بازیکنان تیم نیجریه ‌ای بروند تا از آنها در برابر معترضان محافظت کنند.

دیروز در صفحه فیس بوک هوادران این تیم نوشته بود:" بازیکنان لیگ برتر و لیگ دسته دو قصد محاصره هتل را دارند و به الاهلی ناسزا می گویند. این ممکن است باعث حذف الاهلی از لیگ قهرمانان آفریقا شود، پس باید همه اعضا همین االان به آنجا بروند."

لیگ داخلی مصر پس از کشته شدن ۷۴ نفر در بازی بین دو تیم الاهلی والمصری در ورزشگاه پورت سعید به حالت تعلیق درآمده است.

فدراسیون فوتبال مصر هفته گذشته آخرین خبر تعویق دوباره لیگ این کشور را اعلام کرد. این دومین باری است که فصل جدید لیگ که قرار بود در ماه سپتامبر آغاز شود به تعویق می افتد.

با وجود شک و شبه های فراوانی که درباره این بازی وجود داشت، این بازی در قاهره برگزار شد و الاهلی توانست یک بر صفر حریف خود را شکست دهد.دیدار رفت این دو تیم ۳-۳ در نیجریه به پایان رسید.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.