لغو فینال جام بسکتبال باشگاه‌های آسیا به علت ناآرامی‌های بیروت

به روز شده:  18:58 گرينويچ - دوشنبه 22 اکتبر 2012 - 01 آبان 1391
تیم بسکتبال مهرام

با توجه به شرایط امنیتی لبنان، دیدار پایانی بسکتبال باشگاه‌های آسیا لغو شد و به زمان و مکان دیگری موکول شد.

در فینال امسال مثل سال گذشته، قرار بود تیم بسکتبال مهرام با الریاضی لبنان روبرو شود اما وزارت ورزش لبنان به دلیل ادامه درگیری‌ها در بیروت فینال این رقابت‌ها لغو کرد.

پلیس این کشور همچنین از تیم‌‌ها درخواست کرده که هتل‌های خود را ترک کنند و به کشور خود باز گردند. هنوز مشخص نیست دیدار فینال چه زمانی برگزار خواهد شد. با این حال اعلام شده که تیم مهرام امشب به ایران باز می گردد.

اما به گفته برخی رسانه‌های لبنانی دیدار پایانی مسابقات بسکتبال باشگاه‌های آسیا هفته دیگر در دوبی برگزار خواهد شد. البته هنوز فدراسیون بسکتبال آسیا در این مورد به صورت رسمی نظر خود را اعلام نکرده است.

از طرف دیگر محمود مشحون رییس فدراسیون بسکتبال ایران خواستار برگزاری فینال در یک کشور دیگر شده است. او در گفتگویی گفته است:"میزبانی باشگاه‌های آسیا توسط لبنان بسیار ضعیف بود و به طوری که مسائل امنیتی مسابقات را تحت تاثیر قرارداده بود. از همین رو ما تلاش می‌کنیم تا با نامه نگاری با کشورهای آسیایی میزبانی سال آینده این کشور در جام ملت‌های آسیا پس گرفته شود."

امیر محمد گنجی، مدیر عامل باشگاه مهرام هم در گفتگو با خبرگزاری ایسنا گفته است که در بازی مهرام و الریاضی در دور مقدماتی که به باخت ایران منجر شد، به پرچم ایران توهین شده است:"متاسفانه در زمان پخش سرود ما هواداران لبنانی، آمریکا - آمریکا می‌کردند. پس از این ماجرا نیز به ملی‌پوشان ایرانی فحاشی کردند تا اینکه مربی الریاضی با کاپیتان بسکتبال ایران درگیر شد. این مسئله در کنار توهین‌هایی که به پرچم مقدس ایران شد بوجود آمده است"

مهرام که برای چهارمین بار متوالی به فینال رسید بود، سال گذشته قهرمانی رو به الریاضی واگذار کرد. این تیم در سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ قهرمان آسیا شده است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.