آرمسترانگ باید پول‌های تور دو فرانس را باز گرداند

به روز شده:  16:54 گرينويچ - سه شنبه 23 اکتبر 2012 - 02 آبان 1391
آرمسترانگ

صفحه توئیتر لانس آرمسترانگ پس باز پس‌گیری عنوان‌های او از سوی فدراسیون بین المللی دوچرخه سواری.

کریستیان پرودوم، رئیس تور دو فرانس گفته لانس آرمسترانگ باید پول جایزه‌های تور دو فرانس را باز گرداند.

دیروز فدراسیون جهانی دوچرخه سواری پس از تایید گزارش آژانس ضد دوپینگ آمریکا، تمامی عنوان‎‌های آرمسترانگ را از اول اگوست ۱۹۹۸ به بعد پس گرفت و پرودوم تصمیم این فدراسیون را "کاملا عقلانی" دانست.

او گفته است:"قوانین فدارسیون جهانی دوچرخه سواری مشخص است، وقتی دوچرخه سواری محروم می شود باید پول جوایزی را که گرفته باز گرداند"

تخمین زده می شود که آرمسترانگ چیزی در حدود ۳ میلیون و هشتصد هزار دلار به عنوان جایزه گرفته است.

او برخی از این جوایز در فاصله سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ را مشترکا با "تیم پست آمریکا" دریافت کرده است.

آرمسترانگ، عنوان "برنده تور دو فرانس" را از بخش معرفی نامه خود در توئیتر پاک کرده است. پیش از این او در این بخش نوشته بود:"پدر ۵ بچه بی نظیر، ۷ بار قهرمان تور دو فرانس، مبارز تمام وقت با سرطان، دونده پاره وقت سه گانه"

اما او از دیروز به بعد در معرفی خود در توئیتر نوشته است:" بزرگ کردن ۵ بچه ام، مبارزه با سرطان، شنا، دوچرخه، دویدن و گلف تا آنجا که بتوانم". در توئیتر ۳میلیون و هفتصد هزار نفر آرمسترانگ را دنبال می کنند.

هیات مدیره فدراسیون دوچرخه سواری روز جمعه قرار است درباره "پیامدهای ورزشی" این تصمیم تشکیل جلسه دهد و درباره چگونگی بازگرداندن عنوان‌ها و پول حاصل از جوایز با یکدیگر تصمیم گیری خواهد کرد.

رئیس تور دو فرانس، امیدوار است که قهرمانی‌های آرمسترانگ را به شخص دیگری ندهند:"ما امیدواریم برای این سال‌ها برنده اعلام نکنند، تصمیم رسمی با فدراسیون جهانی دوچرخه سواری است ولی برای ما این مسئله خیلی روشن است، جای قهرمان در این سال‌ها باید خالی بماند"

آرمسترانگ همچنین باید ۷ میلیون و پانصد هزار دلاری را که شرکت بیمه تگزاس به او هدیه داده پس دهد.

کمیته بین المللی المپیک پس از جلسه روز جمعه فدراسیون دوچرخه سواری درباره مدال برنز المپیک سیدنی آرمسترانگ تصمیم گیری خواهد کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.