ایران میزبان بازی‌های خانگی تیم ملی سوریه

به روز شده:  14:04 گرينويچ - چهارشنبه 24 اکتبر 2012 - 03 آبان 1391
تیم ملی سوریه

فدارسیون فوتبال سوریه از ایران درخواست کرده است که میزبانی بازی‌های خانگی این کشور را بپذیرد. پس از ناآرامی‌های سوریه، فیفا برگزاری مسابقات تیم ملی این کشور را در سوریه ممنوع اعلام کرده است.

توفیق سرحان، دبیر کل فدراسیون فوتبال سوریه درباره این تقاضا به سایت فدراسیون فوتبال این کشور گفته است:" امیدواریم که ایران با درخواست میزبانی برای ما موافقت کند، چنانچه ایران هم با درخواست ما موافقت نکند مجبور خواهیم شد که بازی‌های خود را در امان برگزار کنیم و این چیزی است که ما نمی‌خواهیم چرا که در مقدماتی جام ملت‌های آسیا با خود اردن هم گروه هستیم."

مهدی محمد نبی، دبیر کل فدراسیون فوتبال ایران در واکنش به تقاضای سوریه به خبرگزاری ایسنا گفته است:"هنوز هیچ درخواستی در این باره از فدراسیون فوتبال سوریه دریافت نکرده ایم، اما اگر آنها از ما بخواهند، ایران مشکلی برای میزبانی بازی‌های سوریه و برگزاری بازی‌های خانگی آنها در کشورمان نخواهد داشت."

سوریه در مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ با اردن، عمان و سنگاپور هم گروه است. سوریه پیش از این از لبنان خواسته بود که میزبانی مسابقات تیم ملی این کشور را بپذیرد اما فدراسیون فوتبال لبنان تقاضای آنها را رد کرده بود.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.