میشل پلاتینی در تاجیکستان

به روز شده:  17:15 گرينويچ - پنج شنبه 25 اکتبر 2012 - 04 آبان 1391

مدیا پلیر

فوتبال تاجیکستان پس از فروپاشی اتحاد شوروی و جنگ داخلی افت شدیدی کرد، اما این اواخر دولت این کشور به توسعه این ورزش بیشتر توجه میکند.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

حریف بعدی ایران در بازیهای ملی / کشور فارسی زبان تاجیکستان که شاید به دلیل شباهت فوتبالش به ازبکستان حریف تمرینی خوبی باشه. البته این هفته برای فوتبال تاجیکستان هفته بزرگی بود چر که میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا "یوفا" از این کشور بازدید کرد. هدف این سفر آشنایی با وضعیت فوتبالیستهای تاجیک و کمک به توسعه فوتبال در این کشور عنوان ‌شد. بیست سال پس از فروپاشی شوروی، ۵ کشور سابق این اتحادیه، به کنفدراسیون فوتبال آسیا پیوستند. که البته از جمع این کشورها قزاقستان، ده سال پیش به اتحادیه فوتبال اروپا پیوست. میشل پلاتینی گفته که اتحادیه فوتبال اروپا به توسعه فوتبال در تاجیکستان و کشورهای دیگر آسیای میانه ‌کمک خواهد کرد. اما چه نوع کمک؟

گزارشی ببنیم از خبرنگارمان سهراب ضیا در شهر دوشنبه

برای تماشای ویدیوها باید حداقل این نرم افزارها را در رایانه خود نصب کرده باشید:

ویندوز میدیا پلیر نسخه ۹

فلش پلیر نسخه ۹.۰.۱۱۵.۰ برای پخش ویدیوی فرمت h.۲۶۴

اگر مشکلی با تماشای ویدیوها داشتید با ایمیل persian@bbc.co.uk با ما تماس بگیرید یا از طریق کلیک کلیک صفحه تماس با ما پیام خود را ارسال کنید.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.