دیوید استرن، رئیس لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا بازنشسته می شود

به روز شده:  17:14 گرينويچ - جمعه 26 اکتبر 2012 - 05 آبان 1391

دیوید استرن (راست)، آدام سیلور را به عنوان جانشین خود معرفی کرده است

دیوید استرن، رئیس لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا (NBA) اعلام کرده است که تا اول فوریه سال ۲۰۱۴، یعنی درست ۳۰ سال پس از انتصاب به این مقام، بازنشسته خواهد شد.

استرن درباره کناره گیری اش گفته که قصد دارد به کارهای دیگری در زندگی اش بپردازد.

استرن معاون فعلی اش آدام سیلوررا به هیات مدیره ان بی ای معرفی کرد تا جایگزین او شود.

تاریخ بازنشستگی و تایید جانشین استرن، طی نشست هیات مدیره لیگ در منهتن، نیویورک، روز پنجشنبه ۲۵ اکتبر تایید شد.

دیوید استرن، که اکنون هفتاد ساله است، در یک کنفرانس خبری گفت: "من فکر می کنم لیگ در وضعیت فوق العاده ای است و آدام آمادگی آن را دارد که لیگ را به مرحله بعدی ببرد."

آدام سیلور ۵۰ ساله، به مدت ۲۰ سال در سمت های اجرایی NBA فعالیت کرده است و از ماه ژوئیه ۲۰۰۶ به عنوان قائم مقام لیگ شناخته می شود.

لیگ NBA در طول سال های مدیریت استرن با رشد تصاعدی درآمدها و محبوبیت روبرو بوده است.

استرن در طول این سی سال شاهد روزهای اوج لیگ بوده، از دوران حضور بازیکنانی چون لری برد،مجیک جانسون و مایکل جردن تا به امروز که ستاره هایی چون لبرون جیمز،کوین دورانت و دوایت هاوارد در آن بازی می کنند.

البته در پرونده استرن نقاط تاریکی نیز وجود دارد که می توان به شرط بندی داوران بر روی مسابقات و دو بار تعلیق NBA در سال های ۱۹۹۸ و ۲۰۱۱ اشاره کرد که موجب کاهش تعداد بازی ها و کاهش درآمد لیگ شد.

استرن در مورد اینکه چرا می خواهد در ۳۰ امین سال کارش بازنشسته شود به شوخی گفت:"من برای هر یک از ۳۰ تیم ان بی ای یک سال در نظر گرفته بودم."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.