"به باشگاه های ارزان تر بروید"

به روز شده:  17:06 گرينويچ - جمعه 26 اکتبر 2012 - 05 آبان 1391

در پی انتشار یک نظر سنجی که نشان می داد قیمت بلیت تماشای فوتبال در بریتانیا گران است، تیم فارون از حزب لیبرال دموکرات، از هواداران خواسته است تا از باشگاه های ارزان تر حمایت کنند.

تیم فارون پیشنهاد کرده که هواداران فوتبال باید مدتی از خریدن بلیت مسابقات لیگ برتر انگلستان صرف نظر کنند، زیرا این باشگاه ها بلیت های خود را بیش از اندازه گران می فروشند.

بر اساس یک نظر سنجی که بخش ورزشی بی بی سی در سال ۲۰۱۲ انجام داده است، قیمت متوسط بلیت تماشای مسابقات تیم های انگلیسی در طول دوازده ماه گذشته، ۱۱.۷ درصد افزایش داشته است که این میزان ۵ برابر نرخ تورم در بریتانیا است.

این نظر سنجی شامل ۱۶۶ باشگاه فوتبال در سراسر بریتانیا، از جمله لیگ برتر، دسته های پایینتر و سوپر لیگ زنان است.

در این نظر سنجی همچنین پایین ترین هزینه ای که ممکن است در طول یک روز، در بریتانیا برای تماشای فوتبال در استادیوم صرف کرد، محاسبه شده است.

آقای فارون باشگاه های چلسی و وست هم را از میان نتایج نظرسنجی مثال می زند که ارزان ترین قیمت بلیت برای دیدن فقط یک مسابقه شان، به ترتیب ۴۱ و ۳۶ پوند است.

به عقیده او حمایت از تیم های خارج از لیگ برتر " نه تنها به ترویج و رونق فوتبال محلی کمک می کند بلکه باعث می شود باشگاه های برتر تحت فشار مصرف کننده، قیمت های خود را کاهش دهند."

در پی انتشار نتایج این نظر سنجی، فدراسیون هواداران فوتبال خواهان کاهش قیمت بلیت ها از طریق درآمد حاصل از حق پخش شبکه های تلویزیونی شدند.

اما کارشناسان مالی گفته اند که این اقدام عملی نیست زیرا باشگاه ها سود مضاعف از حق پخش را برای جذب بازیکنان نخبه هزینه می کنند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.